Şüpheli sepet, tramvay seferlerini durdurdu

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 166 kez okundu

İSTANBUL (CİHAN)- Fatih'te, tramvay yolu üzerine bırakılan motosiklet sepeti, bomba şüphesi üzerine tramvay

Şüpheli sepet, tramvay seferlerini durdurdu
İSTANBUL (CİHAN)- Fatih'te, tramvay yolu üzerine bırakılan motosiklet sepeti, bomba şüphesi üzerine tramvay seferlerini durdurdu. Bomba uzmanı ekipler gelene kadar yolcular, iki durak arasında yürümek zorunda kaldı.

Motosiklet sepetinin Topkapı'da Pazartekke durağında fark edilmesinin ardından polis ekipleri alarma geçti. İlk incelemeyi yapan bölge polisleri, şüpheli sepetin bomba olabileceği ihtimaline karşı uzman ekip çağrılmasına karar verdi. Bomba imha uzmanına haber verilmesinin ardından şüpheli paketin bulunduğu hattaki tramvay seferleri karşılıklı olarak durduruldu. Pazartekke ve Çapa duraklarına gelen yolcular tramvaylardan inmek zorunda kaldı. Millet Caddesi'nin her iki yanında akan araç trafiği de kesilerek olası bir patlamaya karşı önlem alındı. Bölge, güvenlik şeridi ile kapatıldı.

Bomba imha uzmanının olay yerine gelmesiyle birlikte şüpheli paketin patlatılması için fünye hazırlandı. Özel kıyafetini giyen uzman görevli, fünyeyi motosiklet sepetinin altına yerleştirerek uzaklaştı. Bir süre sonra büyük bir gürültü ile patlatılan şüpheli sepeti inceleyen bomba uzmanının işareti ile herkes rahat bir nefes aldı. Motosiklet sepeti boş çıktı. Bomba uzmanı, patlayan sepette incelemede bulunduktan sonra tramvay ve araç trafiği normale döndü.

Aksayan tramvay seferleri nedeniyle yürümek zorunda kalan yolcular, yapılan anons üzerine araçlardan indiklerini ve iki durak arasını yürüyerek geçmek zorunda kaldıklarını dile getirdi.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x