'Muhsin Yazıcıoğlu kaza mı suikast sonucu mu öldü aydınlatılmalı'

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 165 kez okundu

KAHRAMANMARAŞ (CİHAN)- Büyük Birlik Partisi (BBP) Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopter kazasının

'Muhsin Yazıcıoğlu kaza mı suikast sonucu mu öldü aydınlatılmalı'
KAHRAMANMARAŞ (CİHAN)- Büyük Birlik Partisi (BBP) Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopter kazasının üzerinden 4 yıl geçti. 4 yıldan beri olayla ilgili çok çeşitli iddialar ortaya atıldı. Çeşitli araştırmalar yapıldı, helikopterin düşürüldüğü yönünde farklı deliller ortaya kondu ve şüpheler dile getirildi ancak henüz adli olarak kesin bir sonuç ortaya konamadı.

Merhum Yazıcıoğlu ve 5 arkadaşının hayatını kaybettiği kaza öncesinde Yazıcıoğlu’nu helikoptere bindiren ve daha sonra arama çalışmalarına katılan BBP MKYK Üyesi İbrahim Bölükbaşı, olayla ilgili sır perdesinin aralanmasını beklediklerini ifade etti. Arama çalışmaları sırasında yaşanan ilginç olaylara da değinen Bölükbaşı, “4. yıla girerken olayın hala aydınlatılamamış olması bizleri ve millet vicdanını derinden yaralıyor. Acilen bu işin kaza mı yoksa suikast mi olduğu ortaya çıkarılmalıdır.”diye konuştu.

Alagöz, “Biz bu işin çözümünü adalete bıraktık. Sabırla bekliyoruz. Bu davanın peşini bırakamayacağız. Susmuş olmamız Muhsin Başkan gibi hareket etmemizdendir. Çünkü Muhsin Başkan ülkenin huzuru bozulmasın diye kavga-gürültü yapılmasını istemezdi.”şeklinde konuştu.

BBP MKYK Üyesi İbrahim Alagöz, “Genel Başkanımızı Çağlayancerit ilçesinden Helikoptere bindiren kişiler arasındaydım. Onu helikoptere bindirdik biz araçla yola çıktık. Yoldayken helikopterin düştüğü bilgisi geldi. İlk düştüğü belirtilen noktaya gittik. Köylüler enkaza 500 metre mesafe kalmışken Kayseri Valisi Mevlüt Binici açıklama yaptı:’Bir ayağında ve kaburgasında kırık var. Şuuru yerinde’ diye. Arama ekibi bu nedenle geri döndürüldü. Genel Başkan 3. gün sonra bulunduğunda Vali'nin açıklamasında ki yaralar vardı. Bu durum akıllarda soru işareti oluşturdu. Ayrıca; Olayla ilgili 4. dakikalık radar kaydının kayıp olduğu biliniyor. Nerede bu kayıt? Kayseri Valisi’ne bilgiyi kim verdi? İHA Muhabiri İsmail Güneş 29. dakika boyunca telefonda konuştu. Tüm Türkiye muhabirin konuşmasını dinledi. Muhabir bulunduğunda çene kemiği kırıktı. Çenesi kırık bir kişi bu kadar uzun ve düzgün konuşamaz. Kim çenesini kırdı? Bu ve bunun gibi onlarca soru işareti var. Şüphelerimiz aydınlatılmadığı sürece milletin vicdanı rahat etmeyecektir.”şeklinde konuştu.


CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x