BBP’li Döngel: Muhsin Yazıcıoğlu’nun yokluğunu hissediyoruz

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 238 kez okundu

KAYSERİ (CİHAN)- Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Hüseyin Döngel,

BBP'li Döngel: Muhsin Yazıcıoğlu'nun yokluğunu hissediyoruz
KAYSERİ (CİHAN)- Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Hüseyin Döngel, aradan geçen 4 yıl sonrasında merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun yokluğunu ülkenin hissettiğini ifade etti.

        Hüseyin Döngel, yaptığı açıklamada, Muhsin Yazıcıoğlu'nun şahadetinin üzerinden geçen 4 yıl zarfında ülkenin nasıl bir değişim ve dönüşüm sürecine sokulduğuna ve süratle milli bir çözülme yaşandığına hep birlikte şahit olunduğunu ifade etti. Döngel, “Yine Çanakkale ruhuyla İmralı canisiyle nasıl sarmaş dolaş görüşmeler yapıldığını hep birlikte görüyoruz ve onun yokluğunu ülkenin bu kritik sürecinde daha fazla hissediyoruz. O yaşasaydı her zaman olduğu gibi ülkenin sıkıntılı ve zor zamanlarında o gür sesini erkekçe yükseltir, bu kepazeliklere müsaade etmezdi. 'Türklüğü İslam’a hizmetle anlamlı kılan Türk milliyetçiliğini siz nasıl ayaklar altına alma cüretini gösteriyorsunuz' diye bu seviyesiz ve hadsiz yaftalamaya en sert tepkiyi verirdi.” dedi.

        “Onun yokluğundaki süreçte Türkiye’nin kırmızı çizgilerinden vazgeçilmiş.” diyen Döngel, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Milli, İslami duyarlılık zedelenmiş bu millet ve devlet binlerce şehidin ve masum insanın katilinden medet umacak duruma düşürülmüştür. Milletin gözü önünde düşük kaliteli bir tiyatro oyunu sahneye konmuştur. Milletçe coşkulu bir şekilde kutladığımız Çanakkale Zaferi'nin kazanıldığı gün devlet tarafından İmralı canisine 3. posta heyeti gönderilmiştir.”
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x