Başbakan Yardımcısı Bozdağ: Irmak TV, okullar gibi sınırların ötesine ulaşmalı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 220 kez okundu

İSTANBUL (CİHAN)- Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, yayın hayatına başlayan Irmak Televizyonu'nun Türk okulları

Başbakan Yardımcısı Bozdağ: Irmak TV, okullar gibi sınırların ötesine ulaşmalı
İSTANBUL (CİHAN)- Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, yayın hayatına başlayan Irmak Televizyonu'nun Türk okulları gibi dünyaya yayın yapması gerektiğini söyledi. Bozdağ, “Okullar nasıl yararlı insanlar yetiştirmede hizmet ediyorsa, Irmak TV'de sınırların ötesine akmalı, hakikati oradaki insanların gönüllerine akıtmalı. Mutlaka Arapça, İngilizce ve başka dillerde yayın yaparak dünya televizyonuna dönüşmeli.” dedi.

Bekir Bozdağ, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Irmak TV’nin açılış programına katıldı. Programda yaptığı konuşmada Irmak TV’nin İslam hakikatlerini insanlara aktaracağını belirten Bozdağ, bunun Türkiye sınırlarında kalmaması gerektiğini vurguladı. Bozdağ, “İslamın medyada doğru anlatılması önemli bir hizmettir. Irmak, bu boşluğu dolduracaktır. Türkiye’de bu boşluğu dolduracaktır. Ama benim inancım şu yöndedir. Türkiye’nin sınırlarında kalan bir kanal olmamalıdır. Tıpkı okullar gibi. Okullar nasıl yararlı insanlar yetiştirmede hizmet ediyorsa, Irmak da sınırların ötesine akmalıdır. Orada da insanların gönüllerine akmalıdır. Çünkü su yolunu bulur. Yeter ki biz ırmakları oraya çevirelim. Irmak TV mutlaka Arapça, İngilizce ve başka dillerde yayın yaparak dünya televizyonuna dönüşmeli.” diye konuştu.

Bozdağ, Türk medyasının böyle bir televizyona ihtiyacı olduğuna değindi. Kur’an ve İslamın doğru yaşanmadığını ifade eden Bozdağ , “Türkiye’nin böylesi bir Irmak’a gerçekten ihtiyacı vardı. Kur’an ve sünnetten akan ve oradan müminlerin gönüllerine, evlerine akan böylesi bir ırmakla bütün evlerin içi şenlenecektir. Bütün gönüller bununla yeniden hayat bulacaktır. Gönüller, Kur’ana, sünnete, Allah’a doğru yol almada büyük katkı bulacaktır. Türkiye'de pek çok televizyon var. Bu televizyonların ortaya koyduğu programların insanları nasıl etkilediğini hepimiz görüyoruz. Bunlardan şikayet etmeyenimiz yok. Irmak, bütün Türkiye’de insanlarımızın dost meclislerinde, aile sohbetlerinde konuştukları bir fikrin hayata geçmesidir.” şeklinde konuştu.

Bozdağ sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu fikirde ortaya çıkan çalışma her eve, her gönüle yeni bir aydınlık getirecektir. Dünyada Müslümanların en önemli sorunu, İslam'ı doğru anlayamama, doğru anlatamama ve doğru yaşayamamaktır. İslamın doğru anlaşılmaya ve anlatılmaya ihtiyacı vardır. İslam'da olmayan şeyler, Müslüman'ın yapmaması gerekenler, dünya medyasında Müslüman yapıyor gibi gösteriliyor. Bunlar İslam'a zarar veriyor. Irmak bunların aksine doğruyu anlatacaktır.”
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x