Nevruz coşkusu Mut'ta da yaşandı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 91 kez okundu

MERSİN (CİHAN)- Mersin’in Mut ilçesinde kaymakamlık tarafından düzenlenen Nevruz kutlamaları renkli görüntülere sahne

Nevruz coşkusu Mut'ta da yaşandı
MERSİN (CİHAN)- Mersin’in Mut ilçesinde kaymakamlık tarafından düzenlenen Nevruz kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu.

Karacaoğlan Çınaraltı Parkı’nda yapılan Nevruz kutlamasına, Kaymakam Mustafa Şahin, Garnizon Komutanı Üsteğmen Evren Ekmekçi, Belediye Başkan Vekili Ekrem Özcan, Millî Eğitim Müdürü Harun Girgin ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Burada bir konuşma yapan Mut Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Haşim Kaya, 2 bin 800 yıldır kutlanan Nevruz’un bahar bayramı olduğunu söyledi. Kaya,”Kutlamaları çevreye zarar vermeden yapmalıyız. Nevruz aynı zamanda bolluk ve berekettir. Çünkü baharın müjdeleyicisidir. Nevruz Türk dünyasında, Altaylardan Tuna’ya kadar coşkuyla kutlanan bir bayramdır.” diye konuştu.
Halk oyunları ekiplerini gösterilerinin ardından Endüstri Meslek Lisesi öğretmenlerinden Lokman Uzun ile Süleyman Murat El, tarafından yazılan ve öğrencileri tarafından sahnelenen ‘Akıllı Uğramaz Gavesi’ adlı skeç vatandaşlardan yoğun alkış aldı.

Öğrencilerin, un dolu su bardağından pinpon topunu çıkarmaya çalışması, elma yeme ve halat çekme yarışmalarında ilginç görüntüler ortaya çıktı. Kutlamalar sonunda yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ise ödülleri verildi. Nevruz kutlaması Kaymakam Şahin ve protokolün ateş üzerinden atlamasıyla sona erdi.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x