Trabzonspor camiasına, 'takıma şartsız destek verin' çağrısı yapıldı

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 824 kez okundu

TRABZON (CİHAN)- Trabzonspor camiasının önde gelenleri, takımı yeniden ayağa kaldırmak için birlik turlarına

Trabzonspor camiasına, 'takıma şartsız destek verin' çağrısı yapıldı
TRABZON (CİHAN)- Trabzonspor camiasının önde gelenleri, takımı yeniden ayağa kaldırmak için birlik turlarına başladı. Divan Başkanlık Kurulu tarafından organize edilen toplantıda bir araya gelen kurul üyeleri, eski başkan ve yöneticiler ile taraftar temsilcileri, sezon sonuna kadar her koşulda takıma sahip çıkma kararı aldı.

            Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Özbak, büyük kulüplerin bir takım zorlukların üstesinden gelme kabiliyetini gösteren kulüpler olduğunu belirtti. Özbak, Ziyabey Tesisleri’nde bazı kurul üyelerinin de katılımıyla düzenlediği basın toplantısında, camianın önde gelenleriyle yaptıkları toplantıda alınan kararları açıkladı. Takımın performansının yükseltilmesi için tüm camianın aynı noktaya odaklanması gerektiğini ifade eden Ali Özbak, önümüzdeki hafta ligde oynanacak Medical Park Antalyaspor maçında tam destek olunması gerektiği görüşünde birleştiklerini vurguladı.

Takımın bulunduğu konumdan kurtulması için herkesin Trabzonspor’un tarihine uygun misyonu yüklenmesi gerektiğini dile getiren Özbak, “Hüseyin Avni Aker Stadı’nın eskiden olduğu gibi etkileyici ve baskı altına alan özelliğine büründürülmesi için 7’den 70’e herkese görev düşüyor. Bu doğrultuda tüm stadın doldurulması ve sadece takıma destek vermeye odaklanılması gerekiyor.” dedi. Her türlü eleştiri hakkını sezon sonuna bırakmak kaydıyla takıma şartsız destek verme davranışını herkesin göstermesi gerektiğinin altını çizen Özbak, bu davranışı tüm taraftarların gerçekleştireceğine inandığını sözlerine ekledi.

        Disiplin Kurulu Başkanı Rüştü Araz da Trabzonspor’un ligde hak etmediği bir yerde olduğuna işaret etti. Şu anda herkese bir çok kusur bulunabileceğine değinen Araz, “Ancak şu an kusur bulma zamanı değil. Şu anda mesele, bulunduğumuz yerden hak ettiğimiz konuma gelebilmemiz için kayıtsız şartsız takımın arkasında durmaktır.” şeklinde konuştu. Takımın motive edildiği taktirde başarılı olabileceğini söyleyen Araz, herkesin hatası olabileceğini; ancak hataların lig bittikten sonra konuşulabileceğini dile getirdi. CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x