Milli Eğitim Müdürlüğü’nden ekmek israfına destek

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 2430 kez okundu

AĞRI (CİHAN)- Toprak Mahsulleri Ofisi Erzurum Şube Müdürü Necati Temir, Ağrı İl Milli

Milli Eğitim Müdürlüğü'nden ekmek israfına destek
AĞRI (CİHAN)- Toprak Mahsulleri Ofisi Erzurum Şube Müdürü Necati Temir, Ağrı İl Milli Eğitim Müdür Vekili Bekir Taşdan’ı makamında ziyaret ederek ekmek israfını önleme kampanyasına destek istedi.
Mahsulleri Ofisi Erzurum Şube Müdürü Necati Temir, “Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası” hakkında bilgi verdi. Ekmek israfı nedeniyle ülkemizin yıllık ekonomik kaybının 1 milyar 546 milyon TL olduğuna vurgu yapan Temir, “Bu rakam, dünya birincisi olduğumuz un ihracatından 2011 yılında elde edilen 1.605 milyar TL gelire eşdeğer. Dünya gıda fiyatlarında dalgalanmalar yaşanırken, ülkemiz hububat piyasalarının istikrarını sağlayan TMO, temel bir gıda ürünü olan ekmeğin israfının önlenmesini görevinin bir parçası olarak görmektedir. Kampanya ile; israf konusunda toplumsal duyarlılık oluşturmak, israfı, üretim ve tüketim aşamalarında önlemek, ekmeğin ihtiyaç kadar alınmasını ve doğru muhafaza edilmesini sağlamak, bayatlayan ekmeklerin değerlendirilme yöntemleri konusunda toplumu bilgilendirmek, israfın önlenmesiyle ülke ekonomisine katkı sağlamak, hayvan beslenmesinde kullanılan ekmeğin de israf olduğuna dikkat çekmek, özde ekmeğin israfına, genelde ise tüm israfa vurgu yapmak amaçlanmaktadır. Aynı zamanda kampanyayla topluma daha sağlıklı beslenme alışkanlığının kazandırılması amacıyla ‘tam buğday ekmeği’ tüketilmesi teşvik edilmektedir” diye konuştu.
Yürütülen tüm çalışmalara destek vereceklerini belirten Ağrı İl Milli Eğitim Müdür Vekili Bekir Taşdan ise, ekmek israfını önlemede ve konuyla ilgili bilinçlenmede herkese büyük görevler düştüğünü söyledi.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x