Vali ve yaşlıların bowling keyfi

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 72 kez okundu

ERZİNCAN (CİHAN)- Yaşlılar Haftası etkinlikleri kapsamında, Erzincan 100. Yıl Atatürk Huzurevi'nde kalan yaşlılar

Vali ve yaşlıların bowling keyfi
ERZİNCAN (CİHAN)- Yaşlılar Haftası etkinlikleri kapsamında, Erzincan 100. Yıl Atatürk Huzurevi'nde kalan yaşlılar bowling oynadı. Bowling toplarını atmakta güçlük çeken dedeler ve nineler, bowling salonunda eğlenceli dakikalar yaşadı. Vali Selman Yenigün ve Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, yaşlıların bowling keyfine ortak olarak, onlarla birlikte bowling oynamanın keyfini çıkardı.

Erzincan 100. Yıl Atatürk Huzurevinde kalan yaşlılar, Yaşlılar Haftasında katıldıkları etkinlikler ile eğleniyor. Bu etkinlikler kapsamında bowling oynayan 65 ile 80 yaş arasındaki yaşlılar, gönüllerince eğlendi. Vali Selman Yenigün ve Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, yaşlılar ile birlikte bowling oynayarak onların eğlencesine ortak oldu.

Erzincan’da özel bir işletme tarafından Yaşlılar Haftası sebebiyle 100. Yıl Atatürk Huzurevinde kalan yaşlılara bowling oynattırdı. Bowling oynamanın zevkini yaşayan dedeler ve nineler, yaptıkları başarılı atışlar ile parmak ısırttı. İlk kez bowling topu eline alan bazı yaşlılar ise topları labutlara göndermekte zorlandı. Yaşları 65 ila 80 arasında değişen kadın erkek yaşlılar, ellerinde bowling topları ile defalarca atış yaptı. Başarılı olana kadar atış yapmayı sürdüren yaşlılar, labutları devirdikçe mutlu oldu.

15 yıldır huzurevinde kalan 81 yaşındaki Ali Varol, bowling oynamaktan çok mutlu olduğunu belirterek, çok eğlendiklerini söyledi. 88 yaşındaki Haydar Özden bowlingi çok sevdiğini belirtti. Özden, keyifli anlar yaşadığını ve eğlendiğini kaydetti.

Huzurevi sakinleriyle bir süre bowling oynayan Vali Selman Yenigün, yaşlılar ile birlikte bowling oynayarak onların eğlencelerine ortak oldu ve başarılı atışları alkışladı.


CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x