OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi kent merkezine modern polikilink açıyor

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 423 kez okundu

SAMSUN (CİHAN)- Samsun'da aylık yaklaşık 3 bin hastaya hizmet veren OMÜ Diş Hekimliği

OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi kent merkezine modern polikilink açıyor
banner136
SAMSUN (CİHAN)- Samsun'da aylık yaklaşık 3 bin hastaya hizmet veren OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, şehir merkezinden gelen hastalara hizmet verebilmek için kent merkezine poliklinik açıyor.

        Hizmet anlayışında değişiklik yapan ve son teknoloji cihazlarla mesai dışında da vatandaşlara üst düzeyde hizmet vermeye başlayan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hatanesi'ne gelen hasta sayısında yaşanan artış, yetkilileri harekete geçirdi.

        OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selim Arıcı, hastaların konforu ve zamanlarını düşünerek bir takım yeni uygulamalar yapmaya başladıklarını söyledi. Prof. Dr. Arıcı, şu anki tedavi süreçlerinde bir sıkıntımız olmamasına rağmen hastalarımızın bekleme sürelerini azaltmak, onlara hızlı bir şekilde hizmet vermek için yeni poliklinikler açmayı düşündük.” dedi.

        Bu anlamda kent merkezinden gelen hasta sayısının azımsanmayacak kadar çok olduğunun görülmesi üzerine kent merkezine 10 koltuk kapasiteli bir poliklinik açmaya karar verdiklerini kaydeden Arıcı, İlkadım ilçesindeki öğretmenevi yanında bulunan üniversiteye ait diyaliz merkezinin bulunduğu binanın bir katını polikliniğe dönüştürdüklerini belirtti.

        Söz konusu merkezde tüm branşlardan hekimlerin bulunacağını sözlerine ekleyen Prof. Dr Selim Arıcı, “Yoğunluğa göre buradaki hekim sayısını arttırmamız söz konusu olabilir. Bilgisayar sistemi ana hastanemize bağlı olacak buradaki bir hasta orada oradaki de burada tedavisine devam edebilecek. Sürece göre hafta sonu mesai dışı çalışmayı hastanemiz yerine kent merkezindeki polikliniğe kaydırmayı da düşünüyoruz. Merkez nisan ayı içerisinde hizmet vermeye başlayacak.” şeklinde konuştu.
CİHAN
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x