Diyarbakır’da yapılacak ‘Efendimiz’ sınavına ilgi her geçen gün artıyor

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 146 kez okundu

DİYARBAKIR (CİHAN)- Peygamber Efendimiz'in (sas) dünyaya teşriflerinin bin 442'nci yıl dönümü münasebetiyle Diyarbakır

Diyarbakır'da yapılacak ‘Efendimiz' sınavına ilgi her geçen gün artıyor
DİYARBAKIR (CİHAN)- Peygamber Efendimiz'in (sas) dünyaya teşriflerinin bin 442'nci yıl dönümü münasebetiyle Diyarbakır Eğitimciler Derneği (DEĞİDER) ile Tüm Evrensel Değerler Derneği (TEDER)’nin, araba ve umre hediyeli kutlu doğum programına ilgi her geçen gün artıyor.

Dr. Reşit Haylamaz'ın kaleme aldığı 'Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı EFENDİMİZ' adlı kitabı okuyanların katılacağı ve 28 Nisan 2013 pazar günü saat 10.00'da yapılacak sınava büyük ilgi gösteriliyor. Şehrin atmosferini değiştiren programa kaymakamlıklar, müftülükler ve milli eğitim müdürlükleri de destek veriyor.

DEĞİDER Başkanı Mehmet Emin Özgültekin, yaptığı açıklamada, kutlu doğum programına kamuoyunun büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Derneklerine ve sponsor firma olan Adıgüzel Kırtasiye’ye başvuruların devam ettiğini anlatan Özgültekin, sınavı, merkezdeki 37 okulun yanı sıra Ergani, Silvan, Bismil ve Çermik’te de yapmaya karar verdiklerini dile getirdi.

Diyarbakır'da yüzlerce sahabe kabri, 3 peygamber mezarı ile 7 peygamber makamının bulunduğunu anlatan Özgültekin, Diyarbakır'ın bu yönüne de dikkat çekmek amacıyla böyle bir program düzenlediklerini kaydetti. Özgültekin, “Kutlu doğum programını kamuoyuna açıklarken, 25 okulda sınav yapacağını belirtmiştik. Ancak yönetim kurulu arkadaşlarımızla kaymakamlıklar, müftülükler başta olmak üzere bir çok esnafa ziyaretimiz oldu. Onlar da Efendimiz (sas) için yapılan bu etkinliğe destek verdiler. Kamuoyunun da desteğiyle ilgi çığ gibi arttı. Şu an 37 okulda sınav yapmaya karar verdik. İlçelerden gelen talebi de değerlendirdik ve ilçelerde de yapma kararı aldık.” diye konuştu.

Özgültekin,
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x