Türkiye'nin ilk bilim merkezi inşaatında sona gelindi

26 Nisan 2013 Cuma 14:52
Bu haber 138 kez okundu

TÜBİTAK'ın teşviki ile Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaatına başlanan 'Bilim Merkezi' inşaatında son aşamaya gelindi. "Türkiye'nin ilk Bilim Merkezi" inşaatı hakkında açıklamalar yapan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı...

Türkiye'nin ilk bilim merkezi inşaatında sona gelindi
banner136
TÜBİTAK'ın teşviki ile Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaatına başlanan 'Bilim Merkezi' inşaatında son aşamaya gelindi.

"Türkiye'nin ilk Bilim Merkezi" inşaatı hakkında açıklamalar yapan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, TÜBİTAK'ın desteğiyle Konya'da yapılan Bilim Merkezi'nin Türkiye'nin ilk, dünyanın da sayılı merkezlerinden biri olacağını kaydetti. Bilim Merkezi'nin Konya'nın tanıtılmasında çok önemli bir rol üstleneceğini belirten Başkan Akyürek, inşaatın vaktinden önce tamamlanması için işçilerin, firmaların ve ustaların büyük bir gayretle çalıştığın söyledi. Tahir Akyürek, "Bilim Merkezi, Cumhuriyet tarihi boyunca Konya'ya yapılan en önemli yatırımlardan biri. Merkez,Konya turizmine önemli katkı sağlayacak. Dünyada da büyük ilgi göreceğine inanıyoruz ve burayı yılda en az 1 milyon insanın ziyaret edeceğini ümit ediyoruz." dedi.

Bilim Merkezi inşaatındaki çalışmaların 350 işçiyle devam ettiğini belirten Başkan Akyürek, merkezin içini dolduracak bilimsel müştemilatın temini ve hazırlanması konusunda TÜBİTAK çalışmalarının da hızla devam ettiğini ifade etti. Başkan Akyürek, Büyükşehir Belediyesi'nin Bilim Merkezi güzergahında 'Kardeş Şehirler, Türk Yıldızları ve Şehit Pilot Yüzbaşı Ümit Özer parkları yaptırdığını ve parklar sayesinde Bilim Merkezi güzergahının yeşilliklerle kaplanacağını sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x