Engelli hakları ailelere anlatıldı

26 Nisan 2013 Cuma 11:36
Bu haber 123 kez okundu

Bayburt’ta Türkiye Beryazay Derneği'nde gerçekleştirilen seminerde engelli aileleri bilgilendirildi. Polis Meslek Yüksekokulu'nun, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Beyazay Derneği Bayburt...

Engelli hakları ailelere anlatıldı
Bayburt’ta Türkiye Beryazay Derneği'nde gerçekleştirilen seminerde engelli aileleri bilgilendirildi.

Polis Meslek Yüksekokulu'nun, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Beyazay Derneği Bayburt Şubesi ortaklığı ile yürütmekte olduğu 'Hayatı Beraber Paylaşalım Projesi' kapsamında 'Engellilere Sunulan Hizmetler ve Engelli Hakları Semineri' düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hayrettin Pala, Bayburt Baro Temsilcisi Avukat Ercan Çobanoğu ve PMYO Öğretim görevlisi-hukukçu Alpaslan Sönmez katıldı.

Seminerde engellilerin eğitim, ulaşım, sağlık gibi alanlarda aldıkları hizmetler ve engelli hakları ailelere anlatıldı. Engellilere kamuda sağlanması gereken hizmet standartları, hukuki hakları ve engellilerin kamusal hizmetleri alırken yaşadıkları sıkıntılar paylaşılarak farkındalık oluşturulmasına dikkat çekildi. Seminere katılanlara bilgilendirici broşür ve kitaplar dağıtıldı.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x