Başbakan’dan kritik soruya yanıt!

07 Nisan 2013 Pazar 01:29
Bu haber 154 kez okundu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, A Haber’in canlı yayınında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Başbakan'dan kritik soruya yanıt!
banner136

Erdoğan Hakkari'de bugün 8 güvenlik görevlisinin şehit edilmesiyle ilgili olarak terör örgütünün Suriye'den sızdığını ve Türkiye'nin sızmalar devam ettiği sürüce sınırı geçip operasyon yaparak döneceğini söyledi.
İşte Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları;

Bütün milletimizin başı sağ olsun diyerek sözlerime girmek istiyorum. Malum dün gece 22,30’da başlayan bir olay. Bu olay neticesinde 6 askerimizin şehit olması, iki geçici köy korucusunun şehit olması bizi üzdü. Allahtan kendilerine rahmet diliyorum.

“DÜŞMAN ÜLKELER”

Mücadeleyle ilgili ülke adı vermek bizim için sıkıntılı olabilir. Ama bunların hangi kaynaklardan beslendiği belli. Bu komşu ülkelerde de var, Batı'da da bunlara destek veren ülkeler var. Bunu genel bir ifade olarak değerlendirirsen isabetli olur. Bunun bir şu anda dağdaki mücadeleyi verenlerin aldıkları destekler var. Siyasi mücadeleyi sürdürenlerin aldıkları destekler var.

Mesela bir tespiti daha üzülerek yapmak zorundayım. Ciddi manada aldıkları medya destekleri de var. Yurt içi, yurt dışı. Zaten bölücü terör örgütünün en önemli aradığı şey propagandasını yaptırabilmektir. Buna destek veren yazılı ve görsel medyadır.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x