Yarsuvat: "4. yıldızı takmak istiyoruz"

28 Mart 2015 Cumartesi 14:01
Bu haber 388 kez okundu

Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, futbolda 4. yıldızı takmak istediklerini belirterek, özveri ile çalıştıklarını dile getirdi. Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılan Yıllık...

Yarsuvat:
Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, futbolda 4. yıldızı takmak istediklerini belirterek, özveri ile çalıştıklarını dile getirdi.
Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılan Yıllık Olağan Mali Genel Kurul’da açıklamalarda bulundu. 4. yıldızı takmak istediklerine vurgu yapan Yarsuvat, bu hedefe az kaldığını, sloganlarının 180 günde 4. yıldız olduğunu hatırlatarak özveri ile çalıştıklarını belirtti.

“ÜYELERİMİZDEN HİÇBİR ŞEYİ SAKLAMADIK”
Göreve geldiklerinden beri özverili şekilde çok iyi çalıştıklarını belirten Yarsuvat, “5 ay içinde bu imkanlarla yapılacak en iyi şeyleri yapmaya çalıştık. Görevi devraldıktan sonra olağanüstü mali genel kurul yaptık. Üyelerimizden hiçbir şeyi saklamadık. Sizlere çekmiş olduğumuz resmi gösterdik. Bu resim güzel bir resim değildi. Buna rağmen çalışmalara devam ettim. Bizler en büyük desteği sizlerden aldık" ifadelerini kullandı.

“ACİL OLAN TÜM TEDBİRLERİ ALDIK VE BUGÜNLERE GELDİK”
"Bizden önce yapılan anlaşmalar Galatasaray lehine yapılan anlaşmalar değildi” diyen Yarsuvat, “O zaman da söyledik şimdi de söylüyoruz. Galatasaray’ın gelirleri temlik edilmişti. Bir şirketin işini görebilmesi için sermayeye ihtiyacı vardı ama o sermaye yoktu. Galatasaray’ın günlük giderlerini karşılayacak, çalışanların maaşlarını ödeyecek birikim yoktu. Ancak yönetimde bulunan arkadaşlar büyük fedakarlıklar yaparak acil olan tüm tedbirleri aldık ve bugünlere geldik" dedi.

“PRANDELLI İLE DAVALAR DEVAM EDİYOR”
Galatasaray’ın eski teknik direktörü Cesare Prandelli dönemi yaşananlar hakkında da açıklamalarda bulunan başkan Yarsuvat, "Biz göreve geldiğimiz zaman takımın başında yabancı bir antrenör vardı. Prandelli ile biz de başlangıçta beraber gidelim dedik. Fakat Florya’ya yaptığımız ilk ziyarette hoca ile futbolcular arasında iletişim eksikliğini gördük. İtalyanca’dan başka bir dil bilmeyen bir hoca var ancak takım dört dilde konuşuyordu. Takım yalnız kalmıştı. Futbolcular itimatlarını kaybetmişti. Onun üzerine Prandelli ile yolları ayırıp Hamza Hamzaoğlu’nu göreve getirdik iyi ki de bu hamleyi yapmıştık. Prandelli bizi CAS’a şikayet etti. Prandelli ile davalar devam ediyor. Sonucunu göreceğiz" diye konuştu.
Öte yandan Yarsuvat, hala birçok projeyi hayata geçirmek için çalışmalarını söyledi. Galatasaray Radyosu için de Yarsuvat, 15 Nisan’a kadar Galatasaray radyosunu kuracaklarını ve internet üzerinden yayın yapacağını dile getirdi.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x