Olimpiyatlar’a Bir Boksör Daha

24 Ocak 2015 Cumartesi 20:53
Bu haber 1345 kez okundu

Onur Şipal, AIBA APB LİG sezonu 69 kilo finalinde Kenyalı Okwiri’i yenerek, 2016 Rio Olimpiyatları’na katılma hakkı kazandı. Başkent Bakü’de bulunan Serhedci Olimpiyat Spor Salonu’nda yapılan son karşılaşmada ringe çıkan Şipal, final...

Olimpiyatlar'a Bir Boksör Daha
Onur Şipal, AIBA APB LİG sezonu 69 kilo finalinde Kenyalı Okwiri’i yenerek, 2016 Rio Olimpiyatları’na katılma hakkı kazandı.
Başkent Bakü’de bulunan Serhedci Olimpiyat Spor Salonu’nda yapılan son karşılaşmada ringe çıkan Şipal, final mücadelesinde Kenyalı Okwiri ile karşılaştı. İkinci ayak maçında yendiği rakibine 8 rauntluk final mücadelesinde de üstünlük sağlayan milli boksör, 4 turdan oluşan organizasyonu 4’te 4 yaparak, sıkletinde ilk sırada tamamladı ve 2016 Rio Olimpiyatları’na katılma hakkı kazandı.
Karşılaşmadan sonra açıklamalarda bulunan Onur Şipal, ”Çok mutluyuz, sonunda amacımıza ulaştık. Rio Olimpiyatlarına vize aldık ve büyük APB lig sezonunda şampiyon oldum. Ben hep inanarak çalıştın ve Allah da verdi bize. İyi ki bu karşılaşmalar Bakü’de oldu çünkü Türkiye’den sonra en iyi yer Bakü’ydü. İyi ki burada oldu türbinlerin çok desteğini aldım. Rio için vize aldık ama Rio’yu düşünmek için çok erken. Daha ikinci sezon başlıyor. 2. sezonun şampiyonuyla 10 rauntluk bir maç yapacağım. 2. sezonun şampiyonunu bekleyip ona göre antrenman yapacağım. Önce şampiyonlar şampiyonu olup daha sonra Rio’yu düşüneceğim" dedi.

FENERBAHÇE’NİN VE BAŞKANIMIZIN ÜZERİMDE ÇOK EMEĞİ VAR
Fenerbahçe’nin üzerinde emeğinin çok olduğunu söyleyen Şipal, ”Başkanımız Aziz Yıldırım’a bana vermiş olduğu desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. İnşallah yarın gidip elini öpeceğim. Bu başarıdan dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BAKAN’DAN TEBRİK
Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç da milli sporcuyu kutlayarak, “Boks branşında Adem Kılıçcı’nın elde ettiği başarının hemen ardından Milli boksörümüz Onur Şipal de 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na katılmaya hakkı kazandı. En önemli spor organizasyonlarından biri olan Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil edecek olan Onur Şipal’i tebrik ediyor ve Milli sporcumuza şimdiden başarılar diliyorum” dedi.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x