Okay hayalindeki takımı açıkladı

02 Kasım 2015 Pazartesi 11:40
Bu haber 1876 kez okundu

Trabzonspor’un genç futbolcusu Okay Yokuşlu, ileride İngiltere’nin Liverpool takımında oynamak istediğini söyledi. Trabzonspor’un genç futbolcusu Okay Yokuşlu, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Tam Saha dergisine futbol hayatını ve geleceği...

Okay hayalindeki takımı açıkladı
Trabzonspor’un genç futbolcusu Okay Yokuşlu, ileride İngiltere’nin Liverpool takımında oynamak istediğini söyledi.
Trabzonspor’un genç futbolcusu Okay Yokuşlu, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Tam Saha dergisine futbol hayatını ve geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
Trabzonspor’a transferini twitter hesabından, "Bundan sonra bana da her yer Trabzon" diye duyurması ile ilgili olarak Yokuşlu, "Trabzon’da taraftarların futbola çok büyük ilgi ve tutkusu var. Bu durum da beni futbola ve işime dört elle sarılmaya itiyor. Onların bu tutkusunu gördükçe ne kadar ciddi bir yerde olduğumun farkına varıyorum ve buna göre davranıyorum" dedi.
Kayserispor’da beraber çalıştığı Şota Arveladze ve Süleyman Hurma’nın da Trabzonspor’da olmasının tercihinde etkisi olduğunu belirten genç futbolcu, tercihinin ana sebebinin ise Trabzonspor’un kendine verdiği değer olduğunu söyledi.
Öz güveninin yüksek bir futbolcu olduğunu dile getiren Yokuşlu, "Hangi takıma gidersem gideyim bu öz güvenim her zaman yanımdadır. Evet, belki bu kadar erkenden değil ama bir gün mutlaka aradığım şansı bulacağımı biliyordum. Bu konuda kendime güveniyordum. Çok şükür, ilk maçtan oynamak nasip oldu. İnşallah bunun devamını getirebilirim" diye konuştu.

"TRABZONSPOR AVRUPA KUPALARINDA DA BAŞARILI OLMAK İSTER"
UEFA Avrupa Ligi ön elemesindeki Rabotniçki maçları hakkında Yokuşlu, "Asla elenmememiz gereken bir noktada elenmek hepimiz adına son derece üzücü ve moral bozucuydu. Sonuçta Trabzonspor gibi büyük bir takım sadece ligde değil Avrupa kupalarında da başarılı olmak ister. Ama bazen istediğiniz şeyler olmuyor. Talihsizce yediğimiz gol hiç beklenmedik biçimde elenmemize yol açtı" dedi.

"AVRUPA LİGİ KESİNLİKLE BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR VİZYONDU"
"Avrupa’dan elenmeniz lig yarışı için bir avantaj da olabilir mi?" sorusuna ise genç futbolcu, "Bunun avantaj mı dezavantaj mı olacağını göreceğiz. Ama Avrupa Ligi kesinlikle bizim için önemli bir vizyondu. Alternatifli bir kadroya sahibiz ve gidebildiğimiz yere kadar gitmek isterdik. Tabii Trabzon halkı ve taraftarlarımız için öncelikli hedef lig. Artık Avrupa’daki elenişin telafisini ligde başarılı olarak sağlamak durumundayız" şeklinde cevap verdi.
Chelsea’den Nemanja Matic’i çok beğendiğini belirten Yokuşlu, "Ama tabi sadece bir kişiyle sınırlı değil. Maç izlemeyi çok seviyorum ve her ligden maç izlemeye çalışıyorum. Üst düzeydeki maçların kendi mevkiimde oynayan bütün oyuncularını izlerim. Sadece iyi yönlerini değil, yaptığı hataları da gözlemlemeye çalışırım. Bu benim için ders çalışmak gibi bir şey. Maçları normal bir taraftar gibi değil, özellikle kendi mevkiimdeki oyunculara odaklanarak izlerim" diye konuştu.

"STEPHAN MBIA’NIN EN UFAK BİR EGOSU YOK"
Bordo-mavili takımın genç futbolcusu, Stephan Mbia’nın çok iyi bir profesyonel olduğunu belirterek, "Saha içinde sürekli konuşur, arkadaşlarını uyarır ve yönlendirir. Aynı şekilde kendisi de arkadaşlarından gelen uyarıları dikkate alır. Hata yaptığı zaman uyardığımda ’Tamam, tamam’ der. O kadar kariyerli bir oyuncu olmasına, iki defa UEFA Avrupa Ligi’nde şampiyonluk kupası kaldırmasına rağmen son derece mütevazı bir oyuncu. En ufak bir egosu yok. Takım arkadaşlarıyla arası çok iyi. Her antrenmana gelişinde bütün arkadaşlarının elini tek tek sıkar" şeklinde konuştu.

"A MİLLİ TAKIMIN FUTBOLCUSU OLMAK BENİM İÇİN ÇOK GURUR VERİCİ"
"Çek Cumhuriyeti ve İzlanda maçları için A Milli Takım’a davet edilmeyi bekliyor muydun?" sorusuna ise Yokuşlu, "Çok kritik iki maç vardı ve Milli Takımımız da bir önceki Hollanda maçını çok iyi oynamıştı. Diğer yandan ben de ligin başından beri iyi oynuyordum ve açıkçası ’Acaba çağrılır mıyım?’ diye büyük bir ümitle bekliyordum. Sağ olsun Fatih Hocam beni bu onura layık gördü. Ona da buradan çok teşekkür ediyorum. Genç Milli Takımlarda olsun Ümit Milli Takım’da olsun defalarca forma giydim ama A Milli Takım oyuncusu olmak bambaşka bir duygu. Burada çok daha geniş bir vizyon var. Ülke olarak çok önemli bir periyoddan geçiyoruz ve herkesin gözü A Milli Takımımızın üzerinde. Benim için de o oyunculardan biri olmak çok gurur verici elbette" cevabını verdi.

"ÖZELLİKLE LIVERPOOL’DA OYNAMAYI ÇOK İSTERİM"
Yokuşlu, kariyer hedefleri hakkında ise, "Avrupa’da oynamayı kesinlikle düşünüyorum. Avrupa’da oynamayı çok istiyorum. Altay’da oynadığım dönemde Avrupa’nın önemli kulüplerinin squatları gelip beni izlemişti. Ama o artık çok eskide kaldı. Geçmişle yaşamayı sevmiyorum. Benim için hep bugün var. İngiltere Ligi’nde ve özellikle Liverpool’da oynamayı çok isterim" açıklamasını yaptı.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x