masöz bayan istanbul masöz masöz istanbul

"Bırakmazsan seni vurdururuz diyorlar"

27 Mayıs 2015 Çarşamba 15:02
Bu haber 307 kez okundu

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, bugün görevi bırakma kararını açıklamayı düşündüğünü ancak gazetede yayımlanan istifa çağrısı üzerine vazgeçtiğini söyledi.4. yıldızı ezeli rakibi Galatasaray’a kaptıran Fenerbahçe...

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, bugün görevi bırakma kararını açıklamayı düşündüğünü ancak gazetede yayımlanan istifa çağrısı üzerine vazgeçtiğini söyledi.
4. yıldızı ezeli rakibi Galatasaray’a kaptıran Fenerbahçe Kulübü’nün başkanı Aziz Yıldırım, Şükrü Saracoğlu’nda basın toplantısı düzenledi. Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Yıldırım, gazetede yayımlanan isimsiz istifa çağrısına sert tepki gösterdi.

“BURADA PADİŞAHLIK OLMAZ”
Bahsi geçen ilanın kendisini tehdit eder nitelikte olduğunu belirten Aziz Yıldırım, “’Bırakmazsan seni vurdururuz’ diyorlar. Ben 17 sene hiç kimseden korkmadan işimi yaptım. Hiçbir şekilde başkanlık yaptığım dönemde siyasetin içinde olmadım. İçimizde her partide, her düşüncede insanlar vardır. Biz hep kulübün kurucusu Atatürk’ün düşüncesi ve laik düşünceye sadık kalarak yönettik ve bizden sonrakilere sevk edeceğiz. Burası bir cumhuriyettir, sporun cumhuriyetidir. Burada padişahlık olmaz. Burada demokrasi vardır. Genel kurula gelirsiniz, aday olursunuz. Seçildiğiniz sürece de bu kulübü idare edersiniz. Tehditle kimseyi buradan gönderemezsiniz. Şimdi anlıyoruz ki korkak insanlar isimlerini yazamıyorlar. Dün 20 kişi toplanıp bu metni yazıyorlar. Siz gelirseniz yönetiminizi yaparsınız. Bir şeyler yapacağınıza inanıyorsam ben zaten bırakırım. Tek davam var; Fenerbahçe üzerine atılan lekenin temizlenmesi. Bu leke ki üstümüzden kaldırma mücadelesi veriyoruz. Temenni ediyorum bu mahkeme olumlu veya olumsuz yönde karar verir. Olumlu yönde verirse temizlenmiş olacağız. Aksi olursa ben zaten istifa ederim. Böyle bir lekeyi taşımam, Fenerbahçe’ye de taşıtmam” ifadelerini kullandı.

“KONGRE KARARI ALACAĞIM”
Yıldırım, "Kendi şirketlerimizi, kendi ailemizi nasıl idare etmeye çalışıyorsak Fenerbahçe’nin haklarını koruyarak idare etmeye çalıştık" diyerek, "Bu ilan olmasaydı bugün başka konuşacaktım. Ama bu ilanı verenlerin tehditlerinden dolayı adayım. Mahkeme neticelenene kadar adayım. Mahkemeden sonra yeni kongre kararı alacağım ve emaneti kongrede teslim edeceğim. 17 sene onurlu bir sayfa tutan bir zaman yaşadım. Herkese nasip olmaz. Ben 17 sene içinde ancak genel kurula hesap veririm. 3 tane bacaksıza hesap vermem. Tehditlerden korkacak adam değilim. Bunlar beni tehdit edemezler. Ben hiçbir şeye boyun eğmem, beni daha da hırslandırır kamçılar. Gelirler kongrede ne vaatleri varsa anlatırlar. 3 Temmuz’dan bu yana Avrupa’ya gidemiyoruz. Eğer mahkemede olumlu karar çıkarsa biz bütün bu hesaplaşmaları Avrupa’da yapacağız” diye konuştu.

“BÖYLE ÇAPULCULAR YÖNETİME GELEMEYECEKLER”
Futbol takımının şampiyon olmadığını, Galatasaray’ın da 13 sene şampiyon olamadığını hatırlatan Yıldırım, “Yüz adam futbolculara yumurta atıyor. Bunlar hakkında gereken her şeyi yapacağım. Takımımız Rize’de kurşunlandı. Siz hiç Avrupa’da duydunuz mu birinin kurşunlandığını. Biz kurşunlandık, nerede failler? Bunlar mı yaptı kurşunlanmayı, bu ilanı verenler mi yaptı. Bu stattaki organizasyonlar, GFB denen gruba destek olanlar da bunlar mıydı? İşin özü şu; kongre beni seçerse mahkeme kararına kadar adayım. Kongre dışında ayak oyunları ile yapılacak her oyun karşısında beni bulurlar. Yürekleri olmayan, evlerinden çıkamayacak adamlar gazeteye verdikleri parayı kulübe versinler. Kongre hayırlı ve uğurlu olur inşallah. Kongre üyeleri kime teveccüh gösterirse saygıyla karşılayacağız. Böyle çapulcular yönetime gelemeyecekler, bunları bilsinler. Bunların kimler olduğunu isim isim kongrede açıklayacağım” şeklinde konuştu.

“BENİM İTİBARIM BAŞKAN OLMADAN ÖNCE DE VARDI”
Yıldırım, 17 senedir kimseyi tehdit etmediğini dile getirerek, "Sen aday olma, ortak aday gösterelim diyorlar. Kim bu ortak aday? Fenerbahçe’nin pozisyonunu benden daha iyi bilen var mı? Hangi bütçeyle geliyorsunuz, ne yatırımlar yapacaksınız? Bütün istediğiniz Aziz Yıldırım gitsin mi? Aziz Yıldırım giderse Fenerbahçe 3 ayda bir kongre yapar. İnsanlar alıştılar. Aziz Yıldırım kendi cebinden 9 milyon ödedi, kimse ödeyemezken. 30 milyon dolar harcadım cebimden. Çuval içinden para getirdim. O zaman param vardı. Bir Allah’ın kulu çıkıp da ’başkan Fenerbahçe’yi kullandı para kazandı’ desin. Fenerbahçe’ye ömrümü verdim. Hayatımı verdim. Benim itibarım başkan olmadan önce de vardı. Her yere tek başıma çıkıyorum. Yanımda bir şoför var. Bir de koruma verdi devlet, o var. Herkesi ben koruyorum zaten. Herkes sevgi gösteriyor. Ben kime sevgi göstermedim, kulübe ihanet edenlere. Ceplerine paralar koyuyorlardı. Onları gönderdim” açıklamasını yaptı.

“ÖDLEK ÖRDEKLERİ BU KULÜBE YÖNETİCİ YAPTIRMAM”
İsmail Kartal’a yine kefil olduğunu vurgulayan Yıldırım, “Suçlu benim. Ama ben 50 milyon Euro harcasam şampiyon yapardım. Kulüp batak, Aziz Yıldırım büyük başkan olurdu. Fenerbahçe’ye ihanet etmem. Genel kurula herkesin katılmasını bekliyoruz. Kimseyi aratmayacağım. ‘Gelin oy verin’ gibi bir çalışma yapmayacağız. Bir tek derdim var, o da kulübün üstündeki lekeyi kaldırmak. Ben ve arkadaşımın üzerindeki lekeyi kaldırmak. Uzarsa bir mahkeme daha uzar. O zaman da kongre kararı alırım. Kim seçilirse kulübü yönetir. Ödlek ördekleri bu kulübe yönetici yaptırmam. Benim muhalefetim de çok sert olur” açıklamasında bulundu.
Yıldırım, suçu kendinde aradığını söyleyerek, “Tribünde oturmak istiyorum. Fenerbahçe yendiğinde alkışlamak, yenildiğinde de üzülüp evime gitmek istiyorum. Şu an bunu yapamıyorum. Kimseyi suçlayamıyorum, suçu kendimde arıyorum. Kendi kendime soruyorum, ‘neden başkanlık yapıyorsun’ diye” dedi.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x