Fenerbahçe Kulübü, Aziz Yıldırım’ın ’Havuzdan çekiliriz’ şeklindeki açıklamalarına tepki gösteren İlhan Cavcav’a sert bir açıklamayla cevap verdi.
Sarı-lacivertlilerin başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu’nda naklen yayın havuzundan çekilebileceklerini ifade etmişti. Bunun üzerine Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, başkan Yıldırım’a tepki göstererek, "Aziz Yıldırım bu işten elini ayağını çeksin. Evine gidip otursun, efendi gibi maçını izlesin" ifadelerini kullandı. Başkan Cavcav’ın bu sözlerine Fenerbahçe cephesinden sert bir yanıt geldi. Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
"Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım’ın, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu’nda yaptığı açıklama sonrasında bazı kulüp başkanlarının Başkanımız ve Genel Sekreterimiz hakkındaki karşı beyan ve açıklamaları tarafımızdan dikkatle takip edilmektedir.
Öncelikli tavsiyemiz, bu karşı beyan ve görüşlerin ifade edilmesi sırasında genel ahlak ve terbiye kuralları nezdinde haddin aşılmamasına yöneliktir.
Gerek bu kişilerin yaşı, fiziksel ve ruhsal sağlık durumları, gerekse futbol camiasında geçirilen yılların tarafımızda oluşan hatırı ve sabrı sınırsız değildir. Adli tıp raporu olmadan şahsi malvarlığı üzerinde dahi tasarrufta bulunamayacak durumda olanların Türk Futbolu’nun üzerinde hala söz sahibi olabildiklerini düşünmeleri, içinde bulundukları fiziksel durumun bir sonucu olsa da, Fenerbahçe Spor Kulübü olarak tüm spor camiasını, Fenerbahçe ve Fenerbahçe’nin değerleri hakkında yapılan ve yapılacak açıklamalarda çok daha dikkatli ve özenli olmaya davet ettiğimizi kamuoyuna duyururuz."
(İHA)