Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, teknik direktör Cesare Prandelli hakkında şok açıklamalarda bulundu.
Bir televizyon programına telefonla bağlanan Albayrak, artık Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli’nin arkasında durmasının zor olacağını ifade ederek, "Taraftarlarımız tamamen haklı. Şu şartlarda Prandelli’nin arkasında kalmam zor. Eski yönetim Prandelli’ye gerçekleştirilemeyecek sözler vermiş. Ona vaat edilenler inanılmaz. Şu anki futboldan memnun değilim. Sözleşmesine baksanız kafayı yersiniz. İki gün sonra Avrupa maçımız var. Ne olur yapmayın. Sözleşmesinde çok ağır maddeler var. Mancini hayatımda tanıdığım en dürüst insanlardan biri. 1 kuruş para almadan gitmiş. Prandelli, ’Ben buraya çalışmaya geldim’ diyor" şeklinde konuştu.
Prandelli ile yolların ayrılıp ayrılmayacağı yönündeki soruya ise Albayrak, "Ocak ayına kadar zaman verin" diye cevap verdi.

"FUTBOLCULARDA ÇOK CİDDİ DEĞİŞİKLİK OLACAK"
Bazı oyuncuların gideceğini ve yeni transferlerin olacağını aktaran Albayrak, "Takıma giremeyen oyuncuları satacağız. Gidenlerin ardından 1-2 oyuncu alacağız. Ocak’ta birkaç yıldız alınacak. Yıldız futbolcu satmayacağız. Ocak ayında futbolcularda çok ciddi bir değişiklik olacak" şeklinde konuştu.

"KADROYU GÖRDÜKTEN SONRA MORALİM ÇOK BOZULDU"
Sneijder’in Trabzonspor maçında ilk 11’de olmayışına çok üzüldüğünü belirten Abdurrahim Albayrak, "Kadroyu gördükten sonra moralim çok bozuldu. Ali Dürüst bana ’Ne oldu?’ dedi. ’Bu kadroyla bu maçı alamayız’ dedim. Kadroya karışamayız. Taraftarlarımızın hepsinden özür diliyorum. Sneijder oynayacak diye kombine alınıyor. Kaliteli futbol için kombine alınıyor. Galatasaray’da Sneijder’i bilerek küstürmeye çalıştığımızı söyleyen yönetici varsa, derhal istifa etsin. Sneijder ile sözleşme uzatacağız. Kendisi ile de konuştuk" açıklamasında bulundu.
(İHA)