Samsun’da karne dağıtımı töreninde arkadaşları adına konuşma yapan 9 yaşındaki 3. sınıfı öğrencisi Kevser Bağ, mikrofonunun azizliğine ve heyecanına yenik düşünce ağlamaya başladı.
Samsun’da 2014-2015 eğitim-öğretim sezonunun ilk yarısının sona ermesiyle 227 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı. Canik ilçesi Başkonak İlkokulu’nda düzenlenen karne dağıtım törenine Samsun Vali Yardımcıları Ali Galip Saral ve Faruk Nemci Kurt, Canik Kaymakamı İlhan Turgut, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, şube müdürleri, okul öğretmenleri, çok sayıda öğrenci ve velileri katıldı. Törende ilk olarak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından arkadaşları adına konuşma yapmak üzere 3. sınıf öğrencisi Kevser Bağ kürsüye çağrıldı. Konuşmasını yapmak isteyen 9 yaşındaki Kevser, mikrofonun azizliğine uğradı. Konuşmasını zorlukla bitiren Kevser, heyecanına yenik düşünce ağlamaya başladı. Bu sırada Vali Yardımcısı Ali Galip Saral, ağlamaya başlayan Kevser’i sakinleştirmeye çalıştı.
Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Saral ve protokol üyeleri öğrencilere karnelerini dağıttı. Karne töreni sonrası Saral, öğrencilerle birlikte temsili dönem sonu zilini çaldı.
(İHA)