Çanakkale’de çekilen ‘Son Mektup’ filmi için hazırlanan maket uçaklar, şehitlikleri gezmek için gelen vatandaşların ilgi odağı oldu.
Aslına uygun olarak hazırlanan uçakların halen restorasyonu süren Anadolu Hamidiye Tabyası’nda sergilenmesi planlanıyor.
Çekimleri Çanakkale’de yapılan ve 27 Şubat’ta vizyona girmesi beklenen ‘Son Mektup’ adlı filmin çekimleri için hazırlanan maket uçaklar vatandaşların ilgi odağı oldu. Aslına uygun olarak yaklaşık 1 yılda hazırlanan Albatros tipi 4 uçak, Alçıtepe köyündeki çekimlerde kullanıldı. Filmin çekimlerinin tamamlanmasının ardından uçaklar Çanakkale Valiliği’ne bırakıldı. Halen Alçıtepe köyü yakınlarındaki film platosunda bulunan uçaklar, şehitlikleri gezmeye gelen vatandaşların ilgisini çekiyor. Vatandaşlar, uçaklara binerek hatıra fotoğrafı çektiriyor.
Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, dekor uçakların Çanakkale’de restorasyonu süren Anadolu Hamidiye Tabyası’nda sergileneceğini söyledi. Dekor uçakların parçalara ayrılacağını ve bir depoda muhafaza edileceğini belirten Çınar, Anadolu Hamidiye Tabyaları’nın restorasyonu tamamlanıp ziyarete açıldığında uçakların montajı yapılarak bu alana yerleştireceğini söyledi.
(İHA)