masöz bayan istanbul masöz masöz istanbul

Senegal-Nijerya karşılaşmasını Cüneyt Çakır yönetti

27 Mayıs 2015 Çarşamba 19:52
Bu haber 437 kez okundu

2015 Afrika Kupası Futbol Turnuvası, Senegal-Nijerya karşılaşması ile başladı. Milli hakem Cüneyt Çakır’ın yönettiği maçı, spor camiasından çok sayıda ünlü isim izledi. Fatih Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen...

Senegal-Nijerya karşılaşmasını Cüneyt Çakır yönetti
2015 Afrika Kupası Futbol Turnuvası, Senegal-Nijerya karşılaşması ile başladı. Milli hakem Cüneyt Çakır’ın yönettiği maçı, spor camiasından çok sayıda ünlü isim izledi.
Fatih Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen 2015 Afrika Kupası Futbol Turnuvası başladı. “Bize Her Yer Afrika” sloganıyla Mimar Sinan Stadı’nda başlayan turnuvaya eski futbolculardan Pascal Nouma, Tugay Kerimoğlu, Rüştü Rençber, Beşiktaşlı futbolcu Necip Uysal, kaleci Cenk Gönen, Beşiktaşlı Yönetici Ahmet Nur Çebi, spor yorumcusu Ahmet Nur Çebi ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir katıldı. 16 takımın yarışacağı turnuvada, Afrikalılar ülkelerine ait müzik ve dans gösterileri gerçekleştirdi. Turnuvanın açılışı renkli görüntülere sahne oldu.

“FATİH BELEDİYESİ OLARAK AFRİKALI SPORCULARIN YANINDAYIZ”
Sporcularla sohbet eden Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Bu proje her şeyden önce sosyal sorumluluk projesi. Çünkü hayal tacirleri tarafından kandırılıp İstanbul’a kadar getirilip, yalnız başına kendi kaderlerine terk edilen bu futbolcuların süreç içerisinde hem İstanbul’da tutunabilmeleri adına hem de hayallerini gerçekleştirmek adına biz Fatih Belediyesi olarak onların yanındayız” dedi.
Başkan Mustafa Demir, turnuvaların ilk gününde spor camiasından birçok ünlü ismi ağırladıklarını belirterek, “Bu akşam Cüneyt Çakır’dan tutun birbirinden çok değerli ve camiaya mensup arkadaşlarımızın katılımıyla geçekleştireceğimiz bu açılışa hepiniz adına Fatih Belediyesi ve İstanbul adına teşekkür ederim” diye konuştu.

SENEGAL-NİJERYA KARŞILAŞMASINI CÜNEYT ÇAKIR YÖNETTİ
Turnuvaların ilk gününde Senegal ile Nijerya arasında gerçekleşen maçı, 6 Haziran tarihinde oynanacak olan Avrupa Şampiyonlar Ligi final maçını yönetecek olan milli hakem Cüneyt Çakır yönetti.
Mustafa Demir’den plaket alan Cüneyt Çakır, “Bu organizasyonda emeği geçen sayın başkanımız olmak üzere bütün emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizim de ufak katkımız oldu. Dualarınız ve desteğiniz için teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
Cüneyt Çakır’ın düdüğü çalmasıyla başlayan maçta, Afrikalı sporcular kupa için mücadele etti.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x