Önlem Alınmayınca Böyle Oldu

27 Ocak 2015 Salı 13:10
Bu haber 418 kez okundu

Zonguldak’ta şehrin merkezinde yıkılan binanın molozları kaldırıma kaydı. Facianın eşiğinden dönülen kazada önlem alınmaması, vatandaşların tepkisine neden oldu. Gazipaşa Caddesi’nde banka olarak kullanılan iki katlı bina; tahliye...

Önlem Alınmayınca Böyle Oldu
Zonguldak’ta şehrin merkezinde yıkılan binanın molozları kaldırıma kaydı. Facianın eşiğinden dönülen kazada önlem alınmaması, vatandaşların tepkisine neden oldu.
Gazipaşa Caddesi’nde banka olarak kullanılan iki katlı bina; tahliye edildikten sonra yıkılmak istendi. Yüzlerce insanın geçtiği kaldırımın kenarına kurulan metal muhafaza molozların yığılmasıyla parçalandı. Kaldırıma yığılan molozlar sebebiyle korku dolu anlar yaşandı.
Çalışma ise bir süreliğine durduruldu. Olay yerine gelen polis ekipleri vatandaşları bölgeden uzaklaştırarak güvenlik önlemleri aldı. Yıkım işini yapan ekip bant çekerek kaldırımı kapattı. Zonguldak Belediyesi zabıta ekipleri de olay yerine gelerek fotoğraf çekip tutanak tuttu.
Şehrin tek ve en işlek caddesi olan Gazipaşa Caddesi’ni kullanan sürücüler ve yayalar “Rezilliğe bakın” diye tepki gösterdiler.
Öte yandan, belediye zabıta ekipleri, yıkımı gerçekleştiren yetkililere kaldırım işgali dolayısıyla 208 TL idari para cezası uyguladı.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x