Kürtçe şarkılar Eşliğinde Tören

26 Ocak 2015 Pazartesi 19:18
Bu haber 880 kez okundu

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen Güvenli Hayat ve Güvenli Bir Gelecek İçin Çocuklar ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı’nın (ÇOGEP) sertifika dağıtım töreninde polis, eşleri ve kursiyerler Kürtçe şarkılar...

Kürtçe şarkılar Eşliğinde Tören
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen Güvenli Hayat ve Güvenli Bir Gelecek İçin Çocuklar ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı’nın (ÇOGEP) sertifika dağıtım töreninde polis, eşleri ve kursiyerler Kürtçe şarkılar seslendirdi.
ÇOGEP kapsamında tamamlanan ’Çocukların mutlu geleceği için umut yıldızı projesinin sertifika dağıtım töreni Cahit Sıtkı Tarancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz, Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, kursiyerler ve çok sayıda davetlinin katımıyla yapıldı.
Sertifika dağıtım töreninde konuşan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, projenin Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklendiğini ifade ederek, bir çok kurum ve kuruluşun projede yer aldığını söyledi. Bu projeyle çocukları, gençleri hayata hazırlamak, onların sosyal ve kültürel anlamda gelişmelerine katkı sağlayacak bu projenin önemine vurgu yapan Vali Aksoy, "Özelikle Diyarbakır’da çocuklar ve gençlerimizin zaman zaman arzu etmediğimiz hususların içerisine çekildiğini görüyoruz. Temel amacımız çocuklarımızı ve gençlerimizi bu alanda uzak tutmak, onların gelişmesine yönelik katkı sağlayacak projeleri hayata geçirmektir" dedi.
Vali Aksoy’un konuşmasının ardından polis, eşleri ve kursiyerlerin oluşturduğu müzik grubu şarkılar seslendirdi. Seslendirilen şarkılar arasında ‘Dar hejiroke’ (incir ağacı) şarkısını katılımcılar alkışlar eşliğinde dinledi.
Program, sertifikaların dağıtılmasıyla son buldu.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x