Bademcik Ameliyatında Dişleri çekildi

23 Ocak 2015 Cuma 11:36
Bu haber 513 kez okundu

İzmir’in Urla ilçesindeki devlet hastanesinde bademcik ameliyatına alınan 7 yaşındaki Esma Meriç’in kalıcı dişlerinin çekildiği iddia edildi. İzmir’in Seferihisar ilçesinde yaşayan inşaat ustası evli ve iki çocuk babası Ercan Meriç...

Bademcik Ameliyatında Dişleri çekildi
İzmir’in Urla ilçesindeki devlet hastanesinde bademcik ameliyatına alınan 7 yaşındaki Esma Meriç’in kalıcı dişlerinin çekildiği iddia edildi.
İzmir’in Seferihisar ilçesinde yaşayan inşaat ustası evli ve iki çocuk babası Ercan Meriç (36) bademcik ameliyatı için kızı Esma Meriç’i Urla Devlet Hastanesi’ne götürdü. İddiaya göre, ameliyat sırasında doktor A.E.İ, operasyonun daha kolay geçmesi için Esma’nın üsteki iki kalıcı dişini süt dişi sanarak çekti. Baba Ercan Meriç de, operasyon sonrasında kızının ön dişlerinin olmadığını görünce büyük bir şok yaşadı. Ercan Meriç, yaşananlara tepki göstererek, kızının dişlerinin süt dişi sanılarak çekildiğini öne sürüp şöyle konuştu: "Doktor ameliyatın daha kolay geçmesi için kızımın en üstteki iki kalıcı dişini süt dişi sanarak çekmiş. Ameliyatı yapan doktora bu durumu sorduk. O da bize ’ameliyat sırasında ağıza daha rahat girmek için dişleri aldığını ve dişlerin süt dişi olduğunu zannettiğini’ söyledi"

AİLENİN PSİKOLOJİSİ BOZULDU
Ercan Meriç, yaşananlardan sonra psikolojilerinin bozulduğunu dile getirdi. Konuyu yargıya taşıdıklarını, olayla ilgili doktordan şikayetçi olduklarını aktaran Meriç, "Biz ne olacak peki çocuğumuzun kalıcı dişleri alınmış deyince, aynı hastanede diş doktorluğu yapan S.G.’yi telefonla arayarak durum hakkında bilgi verdi. S.G. ameliyatı yapan doktor ile bizi kendi muayenehanesine çağırdı. Oraya gittiğimizde kızım Esma’nın dişlerini tekrar yerine takmaya çalıştılar; fakat başarılı olamadılar. Doktor, ’bugüne kadar ameliyat yaptığım her çocuğun dişini çektim, ilk kez başıma böyle bir şey geliyor kızınız kalıcı dişlerini erken çıkartmış ne yapabilirim’ diye bizi başından savdı" diye konuştu.

DOKTOR KONUŞMAK İSTEMEDİ
Ercan Meriç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Başkaları bizim yaşadığımızı yaşamasın. Savcılığa doktor ve hastane yönetimi hakkında suç duyurusunda bulundum. Urla Kaymakamlığını ve İl Sağlık Müdürlüğünü bu konuyla ilgili göreve davet ediyorum" dedi.
Doktor A.E.İ ise, yaşananların mahkemeye intikal ettiği için konuşmak istemediğini ifade etti.

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN JET AÇIKLAMA
Kalıcı dişlerin çekildiği iddiaları üzerine Sağlık Bakanlığı da bir açıklama yayınlamıştı. Bakanlık, "Haberdeki iddialara ilişkin olarak İzmir Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından idari soruşturma başlatılmıştır. Ayrıca, konuyu araştırmak üzere ve uzman görüşünü belirtmek üzere bir Kulak Burun Boğaz uzmanı hekim görevlendirilmiştir" şeklinde ifadelere yer vermişti.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x