Asırlık Mehmet Dedenin Uzun Yaşam Sırrı

23 Ocak 2015 Cuma 12:02
Bu haber 550 kez okundu

Elazığ’da çocuklarıyla birlikte yaşayan 100 yaşındaki Mehmet Can, uzun ömrünü yoğurt, tereyağı ve bala borçlu olduğunu söyledi. Elazığ’ın merkeze bağlı Doğukent Mahallesi’nde çocuklarıyla birlikte yaşayan 9 çocuk 83 torun sahibi...

Asırlık Mehmet Dedenin Uzun Yaşam Sırrı
Elazığ’da çocuklarıyla birlikte yaşayan 100 yaşındaki Mehmet Can, uzun ömrünü yoğurt, tereyağı ve bala borçlu olduğunu söyledi.
Elazığ’ın merkeze bağlı Doğukent Mahallesi’nde çocuklarıyla birlikte yaşayan 9 çocuk 83 torun sahibi Mehmet Can, doğal ürünler tüketerek sağlıklı kaldığını ifade etti. Bu yaşına kadar çok ciddi bir rahatsızlık geçirmediğini anlatan Can, “Ben soframda daima yoğurt, tereyağı ve bal bulundururum. Çocukluğumdan beri doğal ürünler kullanmayı tercih ediyorum. Uzun yaşamak isteyenlere doğal ürünler tüketmeyi tavsiye ediyorum. 20 yıldır sabah kahvaltılarında yoğurt ve baldan oluşan bir karışım tüketiyorum. Allah’a çok şükür bütün ihtiyaçlarımı kendim giderebiliyorum. Çocuklarım ve torunlarım beni daima ziyarete gelir” şeklinde konuştu.
Eşini 20 yıl önce kaybettiğini belirten Can, kendisine oğulları ve torunlarının baktığını, yaşlılıktan başka rahatsızlığı bulunmadığını ifade ederek yaşamını kendi ayakları üstünde durarak sürdürdüğünü kaydetti.

“100 YAŞINDA SAÇ VE SAKALLARINDAKİ BEYAZLIKLAR KAYBOLMAYA BAŞLADI”
Mehmet Can’ın en küçük oğlu Hüseyin Can da babasının kendisiyle birlikte kaldığını belirterek, “Babam küçüklüğünden beri doğal ürünler tüketiyor. Özellikle tuz kullanmamaya dikkat ediyor. 100 yaşından sonra insan yeniden doğar derler. Benim babam da öyle oldu sanki. Bembeyaz olan sakalları siyahlaşmaya başladı. Sakallarındaki beyazlıklar az sayıda. Ben babamın doğal ürünler tüketerek bu kadar sağlıklı kaldığını düşünüyorum. Babam evde tüm ihtiyaçlarını kendisi karşılıyor. Cuma günleri de namaz kılmak için camiye gider. Şu an bir sıkıntısı yok. Allah kendisine sağlıklı ve huzurlu bir ömür versin” dedi.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x