Merkel’den Davutoğlu’na tebrik telefonu

02 Kasım 2015 Pazartesi 20:20
Bu haber 9869 kez okundu

Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu telefonla arayarak seçim başarısı nedeniyle kutladı. Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu telefonla arayarak Türkiye’de gerçekleşen 26. Dönem Milletvekili...

Merkel'den Davutoğlu'na tebrik telefonu
Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu telefonla arayarak seçim başarısı nedeniyle kutladı.
Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu telefonla arayarak Türkiye’de gerçekleşen 26. Dönem Milletvekili seçimlerinin sonucu dolayısıyla tebriklerini iletti. Başbakan Davutoğlu, tebriği için Şansölye Merkel’e teşekkür ederek, seçimlerin barışçıl bir ortamda, yüzde 85’in üzerinde bir katılım oranıyla gerçekleştiğini, bu durumun Türk demokrasisinin olgunluğunu gösterdiğini, Türk halkının siyasi, demokratik ve ekonomik istikrardan yana tercihte bulunduğunu ifade etti.
Görüşmede ayrıca, Suriye’deki gelişmeler, DEAŞ’le mücadele ve mülteci krizi konularında kapsamlı görüş alışverişinde bulunulduğu belirtilerek, bu konularda, ikili düzeyde ve AB dahil çok taraflı platformlarda işbirliğinin yoğunlaştırılması konusunda kararlı olunduğu teyit edildi.
Şansölye Merkel içinde bulunduğumuz Kasım ayında Antalya’da düzenlenecek G20 Zirvesi vesilesiyle Türkiye’yi ziyaret edecek olmaktan duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x