Ak Parti’li Vekil: ’’su Uyur, Düşman Uyumaz’’

23 Ocak 2015 Cuma 20:11
Bu haber 1593 kez okundu

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, paralel yapıyla ilgili olarak, “Bizi arkadan hançerlediler. Paralel çeteye en büyük cevabı halkımız verdi. Su uyur, düşman uyumaz. Biz de uyumayacağız” dedi.AK Parti Bursa İnegöl İlçe Teşkilatı...

Ak Parti'li Vekil: ''su Uyur, Düşman Uyumaz''
AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, paralel yapıyla ilgili olarak, “Bizi arkadan hançerlediler. Paralel çeteye en büyük cevabı halkımız verdi. Su uyur, düşman uyumaz. Biz de uyumayacağız” dedi.
AK Parti Bursa İnegöl İlçe Teşkilatı Kadın Kollarının genel kuruluna Bursa milletvekilleri Hüseyin Şahin, Tülin Erkal Kara, İsmet Su ve Hakan Çavuşoğlu, Belediye Başkan Vekili Turgay Yel ile partililer katıldı. Genel kurulda, gündemin görüşülmesi, faaliyet raporunun okunup, yönetim ve denetim kurullarının aklanmasının ardından protokol konuşmaları yapıldı.
Kongrede konuşan Şahin, "AK Parti kurulmasaydı ne olacaktı? 2003 yılının Nisan veya Mart ayında memurlarımız maaş dahi alamayacaktı. O kadar bütçemiz kötüydü. AK Parti kurulmasaydı ne olacaktı? Hala enflasyonu, 3 haneli faiz rakamlarını konuşuyor olacaktık. AK Parti kurulmasaydı kadınlarımız siyasette hak ettiği yeri alamayacaktı. Annelerimiz, anne olmanın ayrıcalığını yaşayamayacaktı. AK Parti kurulmasaydı Türkiye’de terör bugün ki haliyle ne zaman bitirilecek, iki yıldır çok şükür şehit haberi duymuyoruz, bu olayı yaşamayacaktık. Her gün televizyonları açtığınızda şehit haberleri duyacak, AK Parti kurulmasaydı anneler çocuklarını askere göndermekten imtina edeceklerdi. Biz askerliği Peygamber mesleği olarak görürüz. Ceddimiz ve atamız askerdir, asker doğmuştur. Asker bir milletin çocuklarıyız. Çocuğumuzu askere göndermekten imtina edecektik. AK Parti kurulmasaydı hükümetler koalisyonlarla idare edilecek, 35 olan Bakanlık belki de birkaç tane daha Bakanlık verelim, partilere koltuk dağıtalım diye 50’ye tane Bakanımız olacaktı. AK Parti kurulmasaydı buradan Ankara’ya 6-7 saatte gidiyor olacaktık. Duble yol yapmak onların hayalinde bile yoktu. AK Parti kurulmasaydı uçak nedir, bizim insanımız tanışmayacaktı. THY dünyanın en iyi hava yolları olmayacaktı. AK Parti kurulmasaydı, ihracatımız 160 milyar dolar olamayacaktı. Bugün bulunduğumuz salonda belki de farklı düşüncelerle, farklı kaygılarla insanlar oturup toplantılar yapacaktı. AK Parti kurulmasaydı esnafımız hayat bulamayacaktı. Sanayimiz rotasını çizemeyecekti. AK Parti kurulmasaydı ATAK helikopteri, kendi savaş uçağını düşünen, kendi savaş gemisini planlayan, kendi tankını yapan, milli piyade tüfeğini yapan bir Türkiye olmayacaktı. İşte AK Parti bütün bunlar için kuruldu” dedi.
Paralel yapıdan da bahseden Şahin, “Bu süreçte beraber yürüdüğümüz insanların ihanetine de uğradık. İçeriden ve dışarıdan kumanda edilen bu yapı 17 ve 25 Aralık’ta darbe girişiminde bulundu. Bir ilin, ilçenin milletvekili, kaymakamı, belediye başkanı olur, ama imamı olmaz. Bizi arkadan hançerlediler. Başta eski Başbakanımız, şimdiki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere partimizi arkadan hançerlemeye kalktılar ama başarılı olamadılar. Zira paralel çeteye en büyük cevabı halkımız verdi. Su uyur, düşman uyumaz. Biz de uyumayacağız. Mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından tek listeyle gidilen seçimde, AK Parti İnegöl İlçe Kadın Kolları Başkanlığına Esra Leblebici seçildi. Leblebici, “Ülkemiz AK Parti sayesinde dünyada söz sahibi olmuştur. Bu başarıda kadın kollarımızın çabası büyüktür. İstikrar sürsün, İnegöl büyüsün sloganı ile çıktığımız bu yolda tek hedefimiz başarıdır” şeklinde konuştu.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x