CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz-el Suud’un ölümü nedeniyle bir taziye mektubu yazdı. Arapça olarak kaleme alınan mektup Suudi Arabistan Büyükelçiliği’ne teslim edildi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz-el Suud’un ölümünden duyduğu üzüntüyü ve dayanışma dileklerini iletmek için Suudi Kralı Salman Bin Abdülaziz-el Suud’a yazdığı taziye mektubu Suudi Arabistan Büyükelçiliği’ne teslim edildi.
CHP Genel Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz-el Suud’un vefatı dolayısıyla yazdığı taziye mektubunun Suudi Arabistan’ın Ankara Büyükelçiliği’ne teslim edildiği bildirildi. Taziye mektubunun Türkçe ve Arapça hazırlandı. Kılıçdaroğlu’nun taziye mektubunda, şu ifadeler yer alıyor:
"Ekselansları Salman Bin Abdülaziz el-Suud, Suudi Arabistan Kralı, İki Kutsal Caminin Hizmetkârı, Riyad, Suudi Arabistan Krallığı Ekselansları, Suudluların refahı için hayatını vakfetmiş değerli ağabeyiniz, Kral Abdullah bin Abdülaziz el-Suud’un vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Kral Abdullah’a Allah’tan rahmet, size, Suud Hanedanlığı’na ve tüm Suudi Arabistan halkına başsağlığı ve sabırlar diliyor, acınızı yürekten paylaşıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi adına, bu acı gününde Suudi Arabistan’ın yanında yer aldığımızı bilmenizi isteriz."
(İHA)