Yunanistan’da Tripras Dönemi

26 Ocak 2015 Pazartesi 17:39
Bu haber 658 kez okundu

Yunanistan Cumhurbaşkanı Karolos Papulias’ın Syriza’nin lideri Alexis Tripras’a hükümet kurma yetkisini vermesinin ardından Alexis Tripras Başbakanlığında koalisyon hükümeti kuruldu. Yunanistan’da dün gerçekleştirilen genel seçimlerde...

Yunanistan'da Tripras Dönemi
Yunanistan Cumhurbaşkanı Karolos Papulias’ın Syriza’nin lideri Alexis Tripras’a hükümet kurma yetkisini vermesinin ardından Alexis Tripras Başbakanlığında koalisyon hükümeti kuruldu.
Yunanistan’da dün gerçekleştirilen genel seçimlerde oyların yüzde 36,3’ünü almayı başaran sol koalisyon partisi Syriza, 2 milletvekili daha çıkaramaması nedeniyle tek başına iktidar olamadı. Tek başına iktidar olamayan Syriza lideri Alexis Tripras, Türkiye karşıtı görüşleri ile tanınan ANEL partisi ile koalisyon hükümet kurma konusunda anlaştı. Anlaşmanın sağlanmasının ardından Yunanistan Başpiskoposunu ziyaret eden Tripras, daha sonra ise Yunanistan Cumhurbaşkanı Karolos Papulias ile görüştü. Yunanistan Cumhurbaşkanı Karolos Papulias’ın Alexiz Tripras’a hükümet kurma yetkisini imzalamasının ardından Alexis Tripras Başbakanlığında Syriza ve Bağımsız Yunanlar Partisi (ANEL) Koalisyon Hükümeti kurulmuş oldu.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x