masöz bayan istanbul masöz masöz istanbul

ABD Dışişleri Bakanı Kerry, Kırgızistan’da

31 Ekim 2015 Cumartesi 10:56
Bu haber 2767 kez okundu

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Orta Asya turunun ilk durağı olan Kırgızistan’a geldi. ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, dün Viyana’da gerçekleştirilen ve akşam saatlerinde sona eren Suriye Zirvesi’nin ardından Orta Asya turuna başlamak...

ABD Dışişleri Bakanı Kerry, Kırgızistan'da
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Orta Asya turunun ilk durağı olan Kırgızistan’a geldi.
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, dün Viyana’da gerçekleştirilen ve akşam saatlerinde sona eren Suriye Zirvesi’nin ardından Orta Asya turuna başlamak üzere Kırgızistan’a hareket etti. 3 Kasım’a kadar Orta Asya ülkelerinde temaslarda ve ikili görüşmelerde bulunacak olan Kerry, Kırgizaistan, Özbekistan, Kazakistan, Tacikistan ve Türkmenistan’ı ziyaret edecek. Kerry ve beraberindeki heyeti taşıyan uçak Kırgizistan’ın başkenti Bişkek yakınlarındaki Manas Havalimanı’na indi. Kerry, ikili temaslarda bulunmak üzere Bişkek, Semerkand, Astana, Duşanbe ve Aşkabat’a gidecek.
Bişkek’de Orta Asya Amerikan Üniversitesi’nin açılış törenine katılacak olan Kerry, Semerkand’da ise ziyaret edeceği ülkelerin Dışişleri Bakanlarıyla bir araya gelecek. Astana’da ikili görüşmelerde bulunacak olan Kerry, daha sonra Aşkabat ve Duşanbe’ye geçerek burada bölgesel ve küresel sorunların ele alındığı görüşmeler yapacak.
John Kerry, Dışişleri Bakanlığı görevine getirildikten sonra ilk kez Orta Asya’ya ziyaret gerçekleştiriyor.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x