Başbakan Ahmet Davutoğlu, 24 Ocak 2001’de Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ve 5 silah arkadaşının şehit edildiği caddeyi ziyaret ederek vatandaşlarla görüştü. Davutoğlu, bu sırada balkondan oyuncak isteyen çocuğu bebek yolladı.
AK Parti Diyarbakır il kongresine katılmak üzere Diyarbakır’a gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile çok sayıda bakanla birlikte kongre sonrası Diyarbakır Valiliği’ni ziyaret etti. Valilik binasında 6-7 Ekim olaylarında hayatını kaybeden Yasin Börü ve 3 arkadaşının ailesiyle görüşen Başbakan Davutoğlu, kentten ayrılmak üzere yola çıkarken, 24 Ocak 2001 tarihinde Yenişehir ilçesinde bulunan Sezai Karakoç Caddesi’nde şehit edilen Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ve 5 silah arkadaşının saldırıya uğradığı yeri gezdi.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NU VATANDAŞLAR SELAMLADI
Şehit edilen Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ve 5 silah arkadaşının saldırıya uğradığı caddeyi ziyaret ederken, çevredeki binaların pencerelerine çıkan vatandaşlar başbakana seslendi. Minik bir çocuğun oyuncak istemesine dayanamayan Davutoğlu, korumalarından bebek verilmesini istedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile beraberindeki bakanlar, ayrılmak üzere makam aracına binerken, çocuklar ve vatandaşlar yanına geldi. Kaldırımda bekleyen çocuklara oyuncak dağıtan Davutoğlu, bir vatandaşın kucağında bulunan bebeğe eşi Sare Davutoğlu ile birlikte önce öptü daha sonra oyuncak verdi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu eşi Sare Davutoğlu ve beraberindeki bakanlar, daha sonra hava yolu ile Batman’a hareket etti.
(İHA)