CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun MİT açıklamasına yüklenen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Bakanı Fikri Işık, “Sen partini idare edemiyorsun, suçu MİT’e atıyorsun” dedi.
Kocaeli’de bir dizi açılışa katılan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Bakanı Fikri Işık, beraberindeki heyetle birlikte gece geç saatlere kadar Gebze’nin köylerinde incelemelerde bulunarak köylülerin isteklerini dinledi. Gebze’ye bağlı Mollafenari, Cumaköy, Denizli Köyü ve Kadıllı köylerininde inceleme yapan Bakan Işık’ın gezisine Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, belediye meclis üyeleri ve belediye birim müdürleri eşlik etti. Ziyarette açıklama yaparak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun MİT’in partilerini karıştırma için ekip kurduğu açıklamalarına değinerek, “Sen partini idare edemiyorsun, suçu MİT’e atıyorsun, böyle hiç sonu gelmeyecek komplo teorilerine sığınarak parti içi çekişmenin üstünü kapatmaya çalışıyorsun” dedi.

“PARTİYİ YÖNETEMEYİP SUÇU MİT’E ATIYOR”
Ziyarette köylülerle sohbet ederken MİT’in CHP’yi karıştıracak teknolojisinin olmadığını söyleyen Işık, “Sayın Kılıçdaroğlu her aklına geleni söylüyor. Sayın Kılıçdaroğlu’nu dinlemeye zaten gerek yok. Akıldan geçenleri çözecek bir cihaz henüz geliştirilmedi. Bu açıklama talihsiz bir açıklamadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde hiç kimsenin yasadışı bir şey yapması, MİT’de olsa, emniyet de olsa kabullenilemez. Böyle bir şeyi ortaya koyan ana muhalefet liderinin mutlaka delillerini ortaya koymak durumundadır. Sen partini idare edemiyorsun, suçu MİT’e atıyorsun, yani o zaman işte efendim, Ukrayna’yı uzaylılar İşgal Etti gibi böyle hiç sonu gelmeyecek komplo teorilerine sığınarak parti içi çekişmenin üstünü kapatmak gibi bir noktaya gider” ifadelerini kullandı.
CHP’nin içerisindeki karışıklığa da değinen Bakan Işık, “Sayın Kılıçdaroğlu, ‘en kolay iş ülkeyi yönetmek’ diyordu, ama kendi partisini yönetemiyor. Her gün parti içinde çok şiddetli tartışmalar var. Partiden kopmalar var. Parti içindeki kopmaları engellemek için Sayın Kılıçdaroğlu’na bir düşman lazım, şimdilik o düşman MİT. Yarın kim olur bilmiyorum. Ciddi bir ironi var burada. Parti içi çekişmelerin önüne geçmek için yapılmış bit tezgah” diye konuştu.
(İHA)