İstanbul Şişli’de bulunan bir teknoloji mağazasından aldığı iki laptopu alarm çalmasın diye folyoyla kaplı poşete koyup çalan Gürcistan uyruklu hırsız, önce güvenlik kamerasına ardından da polise yakalandı.
Olay, geçtiğimiz günlerde Şişli’de bulunan bir teknoloji mağazasında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, teknoloji mağazasına giren Gürcistan uyruklu şüpheli gözüne kestirdiği iki laptopu alarm ötmesin diye folyoyla düzenek oluşturduğu poşete koydu. Folyoyla alarmın ötmesini engelleyen şüpheli daha sonra çaldığı ürünlerle mağazadan elini kolunu sallaya sallaya çıktı. Ürünlerin çalındığını anlayan işyeri sahipleri ise güvenlik kamerası görüntülerini inceleyince durum ortaya çıktı. Laptopların çalındığını anlayan çalışanlar şüphelinin görüntüsünü diğer şubelerine gönderdi. Şişli’de yaşanan akıl akmaz hırsızlık olayından bir buçuk saat sonra şüpheli bu kez mağazanın Mecidiyeköy’de bir AVM’de bulunan şubesine geldi. Çalışanlar diğer şubeden gelen görüntü üzerine şüpheliyi tanıyarak durumu polise haber verdi. Olay yerine gelen polis folyolu hırsızı yakalayarak gözaltına aldı. Şüpheli sorgusu için emniyete götürüldü.

FOLYOLU HIRSIZ KAMERADA
Şüpheli girdiği mağazadan laptop çalarken güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, şüpheli mağazadaki ürünleri inceliyor. Daha sonra görüne kestirdiği iki laptopu elindeki folyo düzenekli poşete koyuyor. Alarm sistemini folyoyla devre dışı bırakan şüpheli daha sonra elini kolunu sallaya sallaya mağazadan çıkıyor.
(İHA)