Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.
Osmaniye’deki programının arından dün akşam saatlerinde Adana’ya gelen MHP Lideri Bahçeli, bu sabah Adana Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Bahçeli, burada Büyükşehir Belediyesi Bando ekibi tarafından karşılandı. Protokolle selamlaşan ve bir süre bando ekibini dinleyen Bahçeli, daha sonra Başkan Sözlü’nün makamına geçti. Başkan Sözlü, Bahçeli’ye büyükşehir faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Adana Büyükşehir Belediyesi’ni büyük borç yüküyle devraldıklarını ve yasayla, hizmet alanının vilayet geneline yayıldığını kaydeden Başkan Hüseyin Sözlü, “Borç var fakat bizler, Zat-ı Ali’nizin bize ilettiği millete hizmet etme ve değer katma direktifleri doğrultusunda çalışarak, büyük yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Kesinlikle mazeret üretmiyoruz. Zorluklardan yılmıyoruz ve özkaynaklarımızı artırarak hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.
Adana Büyükşehir Belediyesi olarak, Milliyetçi Hareket ilkelerine layık, model teşkil edecek şekilde belediyecilik hizmetlerimizi sürdürüyoruz ve göreve başladığımızın üzerinden henüz 1 buçuk yıl geçmesine rağmen, geçmişle kıyaslanmayacak oranda hizmet üretmeye ve yatırım yapmaya başladık” diye konuştu. Başkan Sözlü daha sonra, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 1 buçuk yıllık icraatlarından oluşan görüntüleri Devlet Bahçeli ve konuklara izletti, verilen hizmetin ayrıntılarıyla ilgili bilgi aktardı.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adana Büyükşehir Belediyesi Şeref Defteri’ni de imzaladı.
Devamı basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından MHP Lideri Bahçeli, konvoy eşliğinde TÜYAP Fuar Merkezi’ne geçti.
(İHA)