masöz bayan istanbul masöz masöz istanbul

Cam fabrikasındaki yangın 9 saat sonra söndürüldü

27 Mayıs 2015 Çarşamba 09:16
Bu haber 305 kez okundu

Eskişehir’de bir cam fabrikasının ambar bölümünde çıkan büyük çaplı yangın, yaklaşık 9 saat süren çalışmaların sonunda söndürüldü.Edinilen bilgiye göre, Organize Sanayi Bölgesi 15. Cadde’de faaliyet gösteren Paşabahçe Eskişehir...

Cam fabrikasındaki yangın 9 saat sonra söndürüldü
Eskişehir’de bir cam fabrikasının ambar bölümünde çıkan büyük çaplı yangın, yaklaşık 9 saat süren çalışmaların sonunda söndürüldü.
Edinilen bilgiye göre, Organize Sanayi Bölgesi 15. Cadde’de faaliyet gösteren Paşabahçe Eskişehir Fabrikası’nın ambar bölümünde bilinmeyen bir nedenden ötürü yangın çıkmıştı. Yangın nedeniyle ambar bölümünün çatısı çökmüş ve kısa süreli patlamalar meydana gelmişti. Çevre il ve ilçelerden gelen onlarca itfaiye ekipleri ve Toplumsal Müdahale Araçlarının (TOMA) müdahale ettiği yangın, yaklaşık 9 saatte söndürüldü. Yangının gerçekleştiği alanda ekipler tarafından soğutma çalışmaları devam ediyor. Diğer yandan yangının büyüklüğü ise günün ağarmasıyla birlikte ortaya çıktı. Fabrikanın ambar bölümünü tamamen kullanılamaz hale geldi.
Soğutma çalışmalarının ardından yangının çıkış sebebi ve hasarın yapılan çalışmalar sonucunda netlik kazanacağı öğrenildi.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x