Avrupa Şampiyonası finalinde Sırbistan'ı 3-2 mağlup ederek şampiyon olan Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, büyük bir başarı elde etti. Ancak zaferin ardından sunucu Buket Aydın'ın Ebrar Karakurt'u eleştiren sözleri sosyal medyada gündem oldu.

Buket Aydın, "Şu Ebrar Karakurt muhabbetinden ben çok sıkıldım. Siz sıkılmadınız mı? Kesin olan bir şey var çok iyi bir oyuncu. Ama her galibiyetten sonra kişisel laf sokma olayına girmemesi gerek. Yaşı daha küçük anlıyorum; üzerine gelindikçe cevap verme ihtiyacı hissediyor. Ama çok düşünmeden ve nereye gideceğini anlamadan sergilediği davranışlarla tepkileri arttırmanın ötesine geçemiyor." ifadelerini kullanarak tartışmayı başlattı. 

Buket Aydın'ın bu eleştirilerine sert bir yanıt veren Yeşim Salkım, "Buket kapa çeneni artık çok ve boş konuşuyorsun. Haydi herkes hesap kitap yapıp konuşacak diye bir kural yok. Yeter, yaşıtlarınla herkes kendi yatak odasından sorumlu. En azından alın teriyle para kazanıyor, yatak teriyle değil" şeklinde konuştu.