Uzun bir bekleyişin ardından, Threads adlı platformun web sürümü sonunda kullanıcıların hizmetine sunuldu. 

Meta, Twitter'a rakip olan bu platformun tarayıcılar aracılığıyla erişilebilir hale geleceğini bu hafta başında duyurmuştu, bu yüzden Instagram'ın sahibi olan Meta'nın bu adımı pek sürpriz olmadı. Instagram'ın başkanı Adam Mosseri, kısa bir süre önce yaptığı açıklamada, Threads'in web sürümünün artık tüm kullanıcılar için kullanıma açıldığını doğruladı. 

Aslında Threads.net, sosyal platformun ilk lansmanından bu yana mevcuttu ancak sadece tek bir kullanıcının profilini görüntülemek için kullanılabiliyordu. Giriş yapma imkânı bulunmadığı için paylaşımları beğenme veya paylaşma gibi işlemleri gerçekleştiremiyordunuz. Ancak yeni masaüstü web arayüzü, bazı küçük farklılıklarla beraber mobil uygulamadaki deneyime oldukça benzer bir kullanım sunuluyor. Gezinme simgeleri sayfanın üst kısmında bulunuyor ve "Sizin İçin" ile "Takip Edilenler" akışları arasında geçiş yapmak için sol alt köşede bir düğme bulunuyor. 

Ancak, web deneyimi mobil uygulamadaki tüm işlevleri henüz sunmuyor. Örneğin, profil düzenlemesi veya Instagram DM'lerine gönderi gönderme gibi eylemleri şu an için web üzerinden gerçekleştirmek mümkün değil. Ayrıca, bir thread gönderisini alıntılayarak paylaşma işlemi de şu an için mevcut değil; ancak bu özelliğin yakın bir gelecekte eklenmesi planlanıyor. 

Eksik özellikler olmasına rağmen, Threads'in temel seviyede işlevselliğe sahip olması oldukça olumlu bir gelişme olarak değerlendirilebilir. Özellikle birçok çalışanın günün büyük bir bölümünü bilgisayar başında geçirdiği göz önüne alındığında, Threads'e web arayüzü üzerinden erişmek uygulama sadakatini artırabilir. Öte yandan, Threads platformu başlangıç dönemine kıyasla kullanıcı sayısının yüzde 70'ten fazlasını kaybetmiş durumda. Ancak, Meta'nın yakın gelecekte eklemeyi planladığı yeni özellikler ile bu durumu düzeltme amacında olduğu belirtiliyor.