Danslarıyla bir döneme imzasını atan Tanyeli, bir süredir pankreas kanseriyle mücadele ediyor. Tedavi gören Tanyeli, ilaç fiyatlarının yüksek olmasından dert yanarak sağlık bakanlığına seslendi. 

İLAÇLAR İNANILMAZ PAHALI 

Geçtiğimiz günlerde kansere farkındalık yaratmak için Milano Fashion Week'te podyumda yürüyen Tanyeli, Instagram hesabından defilede çekilen videoları paylaşarak ilaç fiyatlarına isyan etti. Yaşadığı zorlu süreci anlatan ünlü isim, "Kandilimiz mübarek olsun. Hayırlara vesile olsun. Dünyada tüm kanser hastalarına ve tüm hastalıkla sınananlara Allah'ım şifa versin. İtalya'da 2 güne çok şey sığdırdık, New York basını ile röportaj yaptık, İtalyan basını ile röportaj yaptık. En hassas konu gelişen tıp dünyasında çok şükür çok gelişti, tüm devletler bizim de yüce devletimiz gibi kanser ilaçlarını karşılıyor ancak yeni çıkan yurt dışından gelen Immunity Therapy ilaçlarının bazıları inanılmaz pahalı. Bazılarının adeti 6000 euro'yu geçiyor. Tedavinin yanıt süreci, bilinmezliği de ekstra cabası. Bu da bir çoğunun elini kolunu bağlıyor. Reçetelerdeki bir iğne 11.000 TL bunun gibi bir sürü stres maalesef, bunlara dikkat çekmek, kırmadan incitmeden bir çaresi için neler mümkün?" Tanyeli sözlerine şöyle devam etti... 

SAKIN İSYAN ETMEYİN 

"Hepimizin yaşam hakkı var, ailemiz sevdiklerimiz doyamadıklarımız var. Ben hastanede şanslıydım. Hastane dışında beni bana bırakmayan dostlarımın desteği sayesinde bugüne geldim. Allah razı olsun bu mübarek günde ailemden ve dostlarımdan. Evet kelimiz güzel, ruhumuz güzel Allah sevgili kulu olduğumuzdan hiç şüpheniz olmasın. 'Neden ben demeyin' sakın isyan etmeyin! Geleni iyi ağırla içindeki tüm mesajlar uyanman için. Bölme, çarpma, ayırma, kışkırtma, dışlama..." Ifadelerini kullandı.