Yardım Bekliyor

27 Ocak 2015 Salı 10:08
Bu haber 1126 kez okundu

Bağırsak kanseri olduğu için 2004 yılında malulen emekliliğe ayrılan 46 yaşındaki Faruk Yeter’e, sigortalı işte çalıştığı tespit edilince SGK tarafından 120 bin lira para cezası kesildi. Her ay maaşından bin lira para kesilen Yeter,...

Yardım Bekliyor
Bağırsak kanseri olduğu için 2004 yılında malulen emekliliğe ayrılan 46 yaşındaki Faruk Yeter’e, sigortalı işte çalıştığı tespit edilince SGK tarafından 120 bin lira para cezası kesildi. Her ay maaşından bin lira para kesilen Yeter, cezayı ödeyemediğini ve aile birliğinin bozulduğunu ifade ederek yardım istedi.
Ataşehir Kayışdağı Küçükhakan Sokak No 93’te yaşayan evli ve 2 çocuk babası Faruk Yeter, 2004 yılında kalın bağırsağı teşhisiyle malulen emekliliğe ayrıldı. Aldığı emekli maaş ile geçinemeyen Yeter, bir süre sonra sigortalı bir işe girdi. Aradan geçen 10 yılın ardından olayı fark eden SGK, Faruk Yeter’e 120 bin lira tutarında para cezası kesti.

MAAŞI KESİNTİYE UĞRAYINCA FARK ETTİ
Yeter, kesilen cezayı maaş alamayınca fark etti. Bir süre sonra kesilen ceza makbuzu ise ev adresine geldi. Haberi alan Yeter ailesi kesilen ceza üzerine adeta şoka uğradı. Emekli maaşıyla geçinemediği için çalışmak zorunda kaldığını ve sigortalı işe başladığını ifade eden Faruk Yeter şimdi yetkililerden cezanın affedilmesini istiyor.
Mağdur olduklarını ve aile birliğinin zedelendiğini ifade eden Faruk Yeter, “Kalın bağırsak kanseri olduğum için 2004 yılında malulen emekli oldum. Fakat bu süreçte başka bir yerde sigortalı olarak çalıştım. 10 sene sonra bana yüklü bir miktarda ceza geldi. Fakat ben ödeyemedim. Şuan çok mağdurum. Kalın bağırsak kanseriyim. 120 bin lira ceza geldi ben bunu ödeyemem bu yüzden bu cezanın iptalini istiyorum. Ailem yıkıldı, intihara bile kalkıştım. Devlet büyüklerim bu konuya bir el atsınlar” dedi.

Gündelik ev temizliği ile evini geçindirmeye çalışan eşi Havva Yeter ise “Eşime 5-6 ay önce 120 bin lira ceza kesildi çalıştığı için. Malulen emekliydi ama çalışması da gerekiyordu. Biz bu parayı ödeyemeyiz. Geçinemiyoruz. Yetkililer buna bir el atsınlar. Ben haftada iki gün temizliğe gidiyorum, onunla geçiniyoruz. Devlet büyüklerimizden bize yardım bekliyoruz. Biz bu parayı kesinlikle ödeyemeyiz. Ailece psikolojimiz bozuldu” diye konuştu.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x