Türkiye Küçükbaş Hayvancılık Çalıştayı Antalya’da Toplanıyor

20 Kasım 2015 Cuma 16:22
Bu haber 23123 kez okundu

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği ( TÜDKİYEB ) tarafından düzenlenen ve küçükbaş hayvancılık sektörünün tüm paydaşlarının iştirak edeceği geniş katılımlı ‘’Türkiye Küçükbaş Hayvancılık Çalıştayı’’ 27-28 Kasım 2015 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek.

Türkiye Küçükbaş Hayvancılık Çalıştayı Antalya'da Toplanıyor
TÜDKİYEB Genel Başkanı Prof. Dr. Veysel Ayhan, yaptığı yazılı açıklamada, küçükbaş hayvancılık alanında ülkemizde ilk defa geniş katılımlı bir çalıştay düzenlendiğini ve bu çalıştayda küçükbaş hayvancılığın sorun alanları ile stratejik amaçlar ve eylem planlarının belirleneceğini söyledi.
Genel Başkan Prof. Dr. Ayhan açıklamasında şu görüşlere yer verdi. ‘’ Son yıllarda küçükbaş hayvancılık alanında görülen belirgin gelişmelere karşın sektörümüzün daha iyi yerlere taşınması amacıyla ilk kez düzenlediğimiz çalıştayımıza ülkemizin her bir yanından yaklaşık 150 civarında bir katılım olacak ve çalıştaya; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın üst düzey mensupları, Diğer Bakanlıklar ve ilgili kuruluşlarının temsilcileri, 80 ilimizde faaliyet gösteren Damızlık Koyun Keçi Yetiştirici Birliklerimizin Başkanları, Üniversitelerimizin Ziraat ve Veteriner Fakültelerinde görev yapan öğretim üyeleri, Araştırma Enstitülerimizde görevli araştırmacılarımız ve Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri katkı sunacaklar. Çalıştayda görüşülecek konular itibariyle; Islah, Damızlık Üretimi ve Yetiştirme, Hayvan Besleme, Hayvan Sağlığı, Pazarlama, Üretim Sistemleri, İşletmelerde Maliyet ve Karlılık, Finansman, Kredilendirme ve Destekleme ile Örgütlenme, Eğitim, İstatistik ve Kayıt Sistemleri olmak üzere 7 ana başlık altında gruplar belirledik. Bütün katılımcılar gurup çalışmalarının tamamına katılıp görüşlerini belirtme imkânı bulacaklar. Sonuç olarak 2 gün boyunca sürecek çalıştaya ait raporlar hazırlanarak sektörümüzün ilgili birimleri ve kamuoyu ile paylaşılacaktır. Ben bu çalıştayın ülkemiz hayvancılığı için hayırlara vesile olmasını diliyor ve çalıştayımıza katkı sunacak bütün katılımcılara şimdiden teşekkür ediyorum.’’                                                  
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x