Rusya’dan alçak 'Türkiye' yalanı

07 Mart 2016 Pazartesi 12:23
Bu haber 6801 kez okundu

Rusya Savunma Bakanlığı, YPG tarafından çekildiği iddia edilen görüntüleri yayımlayarak, TSK’nın sivil Kürtleri hedef aldığı yalanını ortaya attı. Ancak videonun, Rus uçaklarının Türkmendağı saldırılarına ait olduğu anlaşıldı.

Rusya'dan alçak 'Türkiye' yalanı
Ateşkese rağmen her gün Suriye'de sivillere bomba yağdıran Rusya yine yalan ve iftira dolu bir hamle yaptı. Rus RT haber sitesi önceki gece Türkiye’nin Suriye’de sivil Kürtleri bombaladığını öne sürüp bazı görüntüler yayımladı. Kilis'teki askeri üsler ve terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'li teröristleri vuran obüslerin havadan görüntülerini yayımlayan sitedeki haberde TSK'nın kritik üsleri adeta hedef gösterildi. Haberde Rusya Savunma Bakanlığı Ateşkes İzleme Merkezi’nden General Sergey Kuralenko’nun 4 Mart tarihinde gazetecilere verdiği brifingde, Türkiye’nin Suriye’nin İdlib ve Halep bölgelerindeki ateşkes kararının ihlal ettiği iftirasına yer verip sivilleri vurduğu iftirası atıldı.
Koordinat  yok!
Haberde Kuralenko, Türk topçu mevzisinin görüntülerinin bölgede YPG güçleriyle birlikte olan RT ekibi tarafından Yanankey yerleşkesi yakınında çekildiği de ifade edilerek, Rus İHA ve uçaklarının çektiği görüntüleri PYD çekmiş algısı yarattı. RT internet sitesinde Türkiye'nin obüslerle vurduğu nokta olarak gösterilen ve sivillerin kaçıştığı ormanlık alanın ise aslında Rus uçaklarının geçtiğimiz aylarda vurduğu Türkmendağı olduğu ortaya çıktı. Görüntülerde koordinatsız ve tarihsiz olarak verilen yer Türkiye'nin vurduğu bölge olarak gösteriliyor. (Akşam)

Akşam Gazetesi
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x