Akıllı telefonlara 2023 yılında yapılan zamlar sonrası yeni bir akıllı telefon almak vatandaşlar için lüks haline geldi. Durum böyle olunca çok sayıda kişi yenilenmiş telefonları ve akıllı telefon kiralama hizmetlerini tercih etmeye başladı. Bu kapsamda MediaMarkt, müşterilerine sunduğu hizmetle büyük ilgi görüyor.

MediaMarkt tarafından sunulan yenilenmiş telefon ve akıllı telefon kiralama hizmeti, kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor.

telefon-kiralama

MediaMarkt, sürdürülebilir bir geleceğe odaklanarak çevre duyarlılığına ilişkin stratejiler geliştirip topluma yarar sağlama hedefi kapsamında çalışmalarına devam ediyor.

MediaMarkt'ın açıklamasına göre, şirket, son teknolojiye sahip olmak olmak isteyenler için yenilenmiş telefon ve akıllı telefon kiralama hizmeti sundu.

Yenileme Merkezi'nden Kalite ve Güvence Bir Arada

Türk Standartları Enstitüsü'nce (TSE) verilen Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi'ne sahip ve "Yenileme Merkezi" olarak yetkilendirilen firmalarca sunulan yenilenmiş telefon hizmeti, hem kalite hem de güvenceyi kullanıcılara sunuyor.

Bu ürünler, tüm kontrollerin titizlikle yapıldığı, gerekli bakım, onarım ve test süreçlerinden geçirilen, tüm fonksiyonları yüzde 100 çalışan ve G1 ile G2 kozmetik durumlarına göre ayrılan sertifikalandırılmış cihazlardan oluşuyor. İç aksam, tuşlar ve fonksiyonlar, aynı kondisyonda olup yüzde 100 işlevselliği garanti altına alıyor. Yenilenmiş ürünler, Yenileme Merkezleri tarafından sunulan 12 aylık garanti ile destekleniyor.

media-markt

Açıklamada görüşleri belirten MediaMarkt Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Faruk Kocabaş, yenilenmiş cihazlara olan talebin her geçen gün arttığını ifade ederek şu ifadeleri kullandı:

"MediaMarkt olarak yenilenmiş cihazları, 35 mağazamızda bulunan deneyim alanlarında ve mediamarkt.com.tr'de tüketicilerimizle buluşturuyoruz. Bu yılın sonunda deneyim odaklı yaklaşımımız ile yenilenmiş cihaz sunduğumuz mağaza sayısını 50'ye çıkarmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki yılda ise tüm mağazalarımızda yenilenmiş cihazları tüketicilerimize sunmayı amaçlıyoruz."

Kiralanan Akıllı Telefonlar Garanti Kapsamında Mı?

Verilen bilgiye göre, kiralanan akıllı telefonlar ise sıfır ve üretici garantili olarak sunuluyor, ilk kez kiralandığında ürün kutusu açılıyor ve tüm kontroller yapılıyor. Kiralama süresi boyunca, kullanıcıların olası arıza veya hasar durumlarında Smart Kirala Asistan Hizmeti'nden destek almaları mümkün oluyor.

Garanti içi veya dışı arızalarda, tüm servis süreçleri Smart Kirala tarafından takip edilerek müşteriye hızlı ve güvenilir bir hizmet sunuluyor.

Kiralama süreci, 24 aya kadar uzayan taksit seçenekleri ile kolaylaştırılıyor. Tüketiciler, kredi kartlarıyla veya anlaşmalı bankaların finansman imkanlarıyla akıllı telefonları 24 aylık taksitlerle kiralamak üzere tercihte bulunabiliyor.

Nakit Bonus Kampanyası Duyuruldu

Kiralama süresi sona erince kişiye özel indirimli fiyatlar ve taksit seçenekleriyle yenilenmiş cihazlardan biri satın alınabiliyor. Ayrıca kiralanan akıllı telefonun sorunsuz teslim edilmesi durumunda nakit bonus seçeneği sunuluyor.

Kiralama süresi boyunca, cihazın satış fiyatının yüzde 70'ine kadar olan hasarlar ve üretici garantisi dışında kalan onarımlar, hizmet paketi kapsamında yer alıyor. Bu sayede kullanıcılar, ek bir ücret ödemeden cihazlarını güvende tutma imkanına sahip oluyor.

Cihaz onarım sürecinde kullanıcının işlerine devam edebilmesi için eş değer bir ikame cihaz temin ediliyor. Kiralanan akıllı telefonlara ekran koruma uygulaması yapılıyor ve koruyucu kılıf veriliyor. Öte yandan, cihazın yıpranmış ya da kullanıma uygun olmayan ekran korumaları, MediaMarkt mağazalarında ücretsiz olarak yenileniyor.