Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ); İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin ve dernek üyeleri ile Azerbaycan İş Kadınları Derneği Başkanı Sakina Babayeva ve dernek temsilcilerini konuk etti.İZMİR (İGFA)- Farklı disiplinlerdeki başarılı akademik çalışmaları vetoplumsal farkındalık konularında önemli çalışmalara imza atan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), iş dünyasının başarılı kadınlarını konuk etti.

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin ve dernek üyeleri ile Azerbaycan İş Kadınları Derneği Başkanı Sakina Babayeva ve dernek temsilcilerini ağırlayan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar; DEÜ’nün eğitim-öğretim, istihdam ve kariyer alanlarında kadınlara sağladığı imkan ve olanakları paylaştı.

Kurum olarak kadınların gerek öğrenim hayatında gerekse kariyer yolculuklarında destekçisi olmayı sürdüreceklerini ifade eden Rektör Hotar; “Üniversitemizde düzenlenecek çeşitli farkındalık, sağlık ve eşitlik temalı programlar ile kadınlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Eğitim gördüğüm Üniversitede ilk kadın Rektör olarak hizmet etmekten mutluluk duyuyorum. Kadınların eğitimden sağlığa, hizmet sektörlerinden yönetime, spordan sanata kadar hemen her alanda istihdamının sağlanması kentimiz ve ülkemiz açısından büyük önem arz etmektedir” dedi.

Rektör Hotar, özellikle kardeş ülke Azerbaycan ile pek çok projede ortak hareket ettiklerini belirterek, "Bu süreçte başarılı kadınlarımızı da farklı sektörlerde daha çok görmek istiyoruz. Her alanda olduğu gibi girişimcilik ekosisteminde başarılı kadınları görmeye ihtiyacımız var” diye konuştu.