Özellikle sosyal medyanın çok kullanıldığı günümüzde, başkalarının Photoshop'lu fotoğraflarını görüp gerçek sanan pek çok vatandaş kendi cildinden şikayetçi. Öte yandan yine birçok uygulamada yer alan filtrelerde kendi cildini pürüzsüz görenler, gerçekte de öyle bir cilde sahip olmanın hayalini kuruyor. Estetik furyasının da bir hayli arttığı günümüzde özellikle kadınlar güzel bir cilde kavuşmanın yollarını araştırıyor. 

Yaşanan ekonomik sıkıntılar, iş dünyasındaki karmaşalar ve sosyal çevredeki sorunlar sebebi ile stres hepimizin hayatında büyük bir yer kaplıyor. Yüzdeki derin çizgilerin ve yaşlanmanın sebepleri arasında da 'stres' ilk sıralarda yer alıyor. Yaşam şartlarının beraberinde getirdiği stresin etkilerinden arınmak isteyenler başta olmak üzere pürüzsüz gencecik bir cilde kavuşmanın en hızlı yolunu arıyor. 

puruzsuz-cilt

Yüzümüzdeki kırışıklık ve lekeler çoğu zaman canımızı sıkabiliyor. Ayna karşısında saatlerce yüzümüze bakıp oluşan leke ve kırışıklıkları detaylıca inceliyoruz.  Kırışıklıklar bir süre sonra daha da belirginleşiyor ve daha yaşlı görünmemize neden oluyor. Genellikle güzellik merkezlerine dökülen tonlarca para da işe yaramıyor. Neyseki cildinizi gencecik yapacak mucizevi bitki ile paranız çöpe gitmeyecek. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen bu bitki ile bir haftada tam 10 yaş gençleşmeniz mümkün hale gelecek.

Özellikle yüzdeki kırışıklıklar insanı daha da yaşlı gösterir. Sizde yüzünüzdeki kırışıklıklardan şikayetçi iseniz bu bitkiyi mutlaka denemelisiniz. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun tavsiye ettiği bu mucizevi bitkiyle beraber yüzünüzde oluşan leke ve kırışıklıklardan anında kurtulacaksınız. Bir haftada 10 yaş gençleşmek ister misiniz? İşte 10 yaş gençleşmenin formülü...

yogurt-otu

Mucizevi Otla 10 Yaş Birden Gençleşmek Mümkün

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, sağlıklı beslenmeyle ilgili önerileri ile çok sık gündeme geliyor. Prof. Dr. Saraçoğlu, özellikle kadınları mutluluktan havalara uçuracak güzellik formülünü duyurdu. Bu basit yöntem sayesinde yüzünüzdeki kırışıklık ve lekelerden anında kurtulacaksınız. Mucizevi otla 10 yaş gençleşmek mümkün. Ucuz maliyetli cilt bakımı ile gençleşmek herkesin hakkı.

Başta kadınlar olmak üzere çok sayıda vatandaşın merak ettiği bu bitki ile yüzünüzdeki kırışıklıklara veda edeceksiniz. Bu ot yoğurt otu. Peki yoğurt otu nedir? Yoğurt otu ne işe yarar? Yoğurt otu faydaları nelerdir? işte cevabı...

Yoğurt Otu Ne İşe Yarar?

 • Taze yoğurt otunun yer aldığı suyu kaynatıp cilde sürürseniz, cildiniz gerilir ve kırışıklıklar giderilir.
 • Yoğurt otu, şişkinlikler ve ödemi de geçirir.
 • Lenf bezi sorunlarına iyi gelir.
 • Ağrı kesici özelliği sayesinde yoğurt otunun kremini hazırlayarak bel ve boyun bölgelerinize sürerseniz ağrılar geçer.
 • Kan temizleyici özelliğine sahip olan bu ot, cilt ve kanser hastalıklarında oldukça faydalıdır. Cildi gençleştirmekle birlikte cilt kırışıklıklarını da gidermeye yarar.
 • Demir eksikliğine iyi gelir.
 • Romatizma ağrılarının giderilmesinde fayda sağlar.
 • İdrar yolu enfeksiyonları ve safra kesesi taşlarına olumlu etki yapar.
 • Ciltteki yaraları iyileştirme konusunda ciddi bir etki gösterir.
 • Yoğurt otu ile demlenen çaylarla yapılan gargaralar, guatr ağrılarını hafifletir ve ses tellerine de iyi gelir. Öte yandan, aftlara ve boğaz iltihaplarına da iyi geldiği tespit edilmişti.
 • yogurt-otu-cayi

Yoğurt Otu Çayıyla Gelen Güzelliğe Hazır Olun

Prof. Dr. Saraçoğlu'nun yoğurt otu çayı tarifine göre şöyle hazırlanır:

1,5 su bardağı kadar suya, 1 tatlı kaşığı kadar yoğurt otu atın ve 6 dakika kaynatın. Sonrasında ılıyan suyu, sabah kahvaltısının ardından ve akşam yatmadan önce günde 2 kez gargara yaparak kullanın. Bu tarifi bir hafta boyunca her gün, bir haftadan sonra ise üç günde bire indirerek tekrarlayın.