İşçilerin Yargı Zaferi

23 Ocak 2015 Cuma 17:04
Bu haber 1536 kez okundu

SÜTAŞ’ta eylem yapan TEKGIDA-İş Sendikası üyelerinin 11’i için mahkeme tarafından işe dönüş kararı verildi. İşçiler, Karacabey adliyesi önünde sevinç gösterisi yaptı.Aylardır Sütaş Karacabey fabrikası önünde eylemlerini sürdüren...

İşçilerin Yargı Zaferi
SÜTAŞ’ta eylem yapan TEKGIDA-İş Sendikası üyelerinin 11’i için mahkeme tarafından işe dönüş kararı verildi. İşçiler, Karacabey adliyesi önünde sevinç gösterisi yaptı.
Aylardır Sütaş Karacabey fabrikası önünde eylemlerini sürdüren işçiler, mahkemenin verdiği işe iade kararıyla sevince boğuldu. Karacabey Adliyesi önünde açıklama yapan işçiler, uzun ve zorlu sürecin ardından haklı olduklarının mahkeme kararıyla tescillendiğini söyledi. Konuyla ilgili sendikadan yapılan açıklamada, “Sendikal sebeple işten çıkarılan üyelerimiz için açtığımız işe iade ve sendikal tazminat davalarından 11 tanesi daha 21.01.2015 tarihinde Karacabey 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davalarda neticelenmiştir. Mahkeme vermiş olduğu kararda 11 sendika üyesi işçinin Sütaş tarafından haksız olarak sendika üyeliğinden dolayı işten çıkartıldıklarına, bu sebeple işe iade edilmelerine ve Sütaş’ın her bir işçiye ayrı ayrı tazminat olarak 12 aylık brüt ücretleri tutarında sendikal tazminat ödemesine, ayrıca boşta geçen 4 aylık süreler için de işçilerin net ücretlerinin ödenmesine hükmetmiştir” denildi.

EYLEMLERİ ÇOK KONUŞULMUŞTU
TEKGIDA-İş sendikasının Sütaş’taki eylemi geçen sene haziran ayında Türkiye’nin gündemindeydi. Bazı işçilerin e-devlet şifrelerinin alındığı iddiaları gündeme gelirken, en son eylem yapan işçilerin bulundukları alana hayvan dışkısı döktürüldüğü gündeme gelmişti. Olayın ardından dönemin TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz istifa etmişti.
(İHA)
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x