Siz de nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak veya alacağınız bir ürün ve hizmet için acil paraya ihtiyaç duyuyorsanız bu fırsatı sakın kaçırmayın! Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank ortak kampanya başlattı.  Kamu bankaları, 0.99 faizli 50.000 TL kredi vereceğini açıkladı. 

Bankaların yükselen ihtiyaç kredisi faiz oranları sebebi ile kredi çekmekte bir hayli lüks haline gelmişti. Kredi çekmek isteyenler için 3 kamu bankasının devreye girmesi vatandaşlara nefes aldırıacak. Bankaların kredi kampanyasını duyanlar, "Ziraat Bankası kredi oranları neler? Halkbank güncel kredi oranları ne kadar? ve Vakıfbank kredi kampanyası nedir?" şeklindeki sorulara yanıt aramaya başladı.

Devlet Bankası olan Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası art arda yeni kampanya duyurularını açıklarken bu kampanyalardan biri yenisi dünkü kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilan ettiği destek kredisi paketi için geldi.

kamu-bankasi

Destek Kredisi Şartları Şöyle:

Kredi alabilmek için gerekli  harcamalar belirtildi.

O harcamalar şu şekilde:

Çatı ve kapı sistemler, yalıtımlı pencere doğrama sistemleri,

Konutun zemin, duvar ve tavanın ısı, su, ses veya yangın yalıtımı, dış çephe mantolama

Apartman site/yönetimi bünyesinde yer alan konutlar için, apartman/site yönetimince oy çokluğuyla karar alınması şartı aranmaktadır. Yönetim karar defterinin şubelere ibrazı ile başvuruda bulunulabilir.

Müstakil bağımsız bölümü için başvuru yapılabileceği gibi, apartman/site yönetimi bünyesindeki konutu için tek başına yalıtım hizmeti almak istemesi durumunda da başvuruda bulunabilecek.

Apartman/site yönetimi olarak karar alınması ile yalıtım hizmeti alınacak olması halinde Uygulayıcı Firma ile apartman/site yönetimi anlaşma yapılmış olması gerekmektedir.

Yalıtım hizmetinin faturasının / proforma faturasının banka şubelerine ibrazı gerekmektedir.

bankalar-kredi-odemesi

60 Ay Vadeli Destek Kredisi Başvurusu 

- Apartman /Site yönetimindeki konutlarınız için, apartman/site yönetimi tarafından oy çokluğuyla karar alınması ve Yönetim karar defterini 3 kamu bankasından birine ibraz ederek kredi başvuruyu gerçekleştirebilirsiniz. Apartman/Site yönetiminin olmadığı Konut nitelikli bağımsız bölümün Maliki olmanız halinde kredi başvurusu yapılabilirsiniz.

- Apartman/site yönetimi veya kat maliki ile yalıtım hizmeti alınacak Uygulayıcı Firma ile arasında yalıtım anlaşması bulunmasu gerekiyor. (Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği’ndeki Ek-9 belgesindeki formata uygun olmalı.)

- Yalıtım hizmetinin faturasının / proforma faturasını banka şubelerine ibraz ettikten sonra - Konutlarda Isı Yalıtımı Kredisini iki parça olarak kullanılabilirsiniz.

kamu-bankalari-kredi

1) İlk etapta kat maliki olarak payınıza düşen yalıtım ücretinin yüzde 60’lık kısmı için,

2) Yalıtım işleminin tamamlanmasından sonra, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nca Enerji Kimlik Belgesi (EKB) düzenlemek üzere yetkilendirilmiş şirketlerden en az C sınıfı Enerji Kimlik Belgesi’ni Bankamıza ibraz etmenizin ardından ise yalıtım ücretinin geri kalan yüzde 40’lık kısmı için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Bu belgelerle destek kredisi başvuruları,  Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank şubelerinden gerçekleştirilebilir.