Lökspor 10 Yıl Aradan Sonra Sahalara Döndü

08 Nisan 2015 Çarşamba 12:26
Bu haber 1979 kez okundu

Yozgat’ta 1988 yılında kurulan ve 2005 yılında 1. Amatör Kümeye yükselen ve daha sonra maddi imkansızlıklardan dolayı kapanan Lökspor tekrar kuruldu.Lökspor Kulüp Başkanı Şevket Öcal, Lökspor’un 17 yıl Yozgat’ta gençlere fırsat...

Lökspor 10 Yıl Aradan Sonra Sahalara Döndü
Yozgat’ta 1988 yılında kurulan ve 2005 yılında 1. Amatör Kümeye yükselen ve daha sonra maddi imkansızlıklardan dolayı kapanan Lökspor tekrar kuruldu.
Lökspor Kulüp Başkanı Şevket Öcal, Lökspor’un 17 yıl Yozgat’ta gençlere fırsat verdiğini ancak ekonomik sıkıntılardan dolayı 2005 yılında kapandığını belirterek,“Lökspor’u on yıl sonra tekrar kurduk 2’inici amatör kümeden başladık ve 25 gencimizi renklerimize bağladık” dedi.
Amaçlarının Lök köyü ve Yozgat gençlerine fırsat vermek olduğunu belirten Öcal, “
Özellikle gençlerimizi kahve köşelerinden kurtararak spora teşvik etmek istiyoruz. Futbolda yetenekli çocuklarımızı tespit edip, Yozgat sporuna kazandırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
Sporda Lök köyünü ve Yozgat’ı en iyi şekilde temsil etmek istediklerini vurgulayan Öcal, “Yozgat merkez ve il dışında yaşayan Löklü hemşehrilerimizi takımımızı desteklemeye davet ediyorum” şeklinde konuştu.
Lökspor Kulübü kurucu üyeleri ise şu isimlerden oluştu “Şevket Öcal, Ömer Ertuğrul, Cemil Kılıç, Fatih Bakıcı, Hamza Kayıhan, Alparslan Demir, Mustafa Bakıcı”
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x