Bursa’da 3 katlı bir apartmanın bodrum katında çıkan yangında yoğun duman binayı sarınca can pazarı yaşandı. Evlerinde mahsur kalan vatandaşlar, balkonlarından itfaiye merdiveniyle indirildi.
Edinilen bilgiye göre, dün gece saat 2 sularında merkezi Osmangazi ilçesi Yenikaraman Mahallesi Kayalar Sokak’ta bulunan üç katlı bir binanın bodrum katında elektrik kontağından yangın çıktı. Yangını fark eden apartman sakinleri ile çevredeki vatandaşlar itfaiye ve sağlık ekiplerine durumu bildirdi. Apartman içinde yoğun dumana neden olan yangına olay yerine gelen Bursa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale etti.
Bu sırada duman nedeniyle binanın merdivenlerinden dışarıya çıkamayan ve balkonlarda bekleyen apartman sakinlerini ve çocuklarını, itfaiyeciler merdiven kullanarak aşağıya indirdi. Yangın itfaiyenin yaklaşık bir saatlik çalışması sonucu söndürüldü, dumandan etkilenen 10 kişiyi olay yerine gelen sağlık ekipleri ambulansta tedavi etti. Evi yanan vatandaşlar geceyi akrabalarında geçirdi.
Öte yandan apartmanın garaj kısmında bulunan özel bir otomobilde de maddi hasar meydana geldi.
(İHA)