Samsung kırılmayan telefon ekranı geliştiriyor

28 Temmuz 2018 Cumartesi 20:50
Bu haber 31267 kez okundu

Samsung, kırılmayan telefon ekranı geliştirdiğini resmen duyurdu! Akıllı telefonlar dışında otomotiv ve çeşitli askeri teknolojilerde de kullanılacak olan yeni Samsung ekranları gözler önüne seren bir video paylaşıldı

Samsung kırılmayan telefon ekranı geliştiriyor
Telefon üreticileri yıllardır kırılmayan bir akıllı telefon ekranı sözü verseler de şimdiye kadar kullanıcıların eline geçen sadece yumuşak, kazınabilir yüzeyler oldu. Koreli teknoloji devi, bu konuda ilk büyük adımı atarak kırılamayan bir Samsung panelinin telifini aldı.

Samsung, yeni ‘kırılmayan’ ekranını akıllı telefon sektörü dışında da kullanacak. Bu sektörlerin başında otomobil, mobil askeri araçlar, taşınabilir oyun konsolları geliyor. Askeri düzeyde dayanıklılık testlerinden başarıyla geçebilen ekran, düşme ve sıcaklık testlerini de hasarsız atlattı. Yeni geliştirilen kırılmaz ekranın bir de videosunu paylaşan Samsung, hafif plastik ekran ile geleneceksel cam ekranı karşılaştırıyor. Şirketin bu teknolojiyi hangi akıllı telefonlarda kullanacağı ya da katlanabilir bir cihaz geliştirip geliştirmeyeceği merakla bekleniyor.


HABERTURK.COM
Anahtar Kelimeler TelefonEkranSamsung

Yorum Gönder

@name x